Červenec 2008

Peter Pettigrew

31. července 2008 v 13:00 | Janiss |  Harry Potter
V Bradavicích začal studovat ve stejném roce jako James Potter, Sirius Black a Remus Lupin, s nimiž utvořil partu kamarádů, kteří si říkali Pobertové. Kvůli tomu, že byl Remus vlkodlak, se z ostatních stali neregistrovaní zvěromágové. Pettigrew se měnil v krysu a kvůli své malé velikosti dostal přezdívku Červíček. Po tom, co opustil Bradavice, se stal smrtijedem, pro které špěhoval Fénixův řád, jehož byl také členem. Je jediným známým smrtijedem, který během studia v Bradavicích navštěvoval Nebelvír a ne Zmijozel.
Když se Potterovi rozhodli ochránit Fideliovo zaklínadlo, rozhodli se nečekaně z Pettigrewa udělat svého strážce tajemství. Původně měl být strážcem Sirius Black, ale ten jim řekl, že bude lepší udělat strážce z Pettigrewa, protože Lord Voldemort nečeká, že si vyberou toho slabšího. Pettigrew tajemství ale prozradil Pánovi zla, manželé Potterovi byli zabiti a Voldemort padl, když se snažil zabít Harryho Pottera. Po smrti Potterových se Sirius rozhodl, že ho musí najít. Tak se skutečně stalo, ale Pettgirew nechtěl být dopaden, a tak způsobil výbuch, při kterém zemřelo dvanáct mudlů a sám si uříznul prst a proměnil se v krysu. Ministerstvo kouzel z tohoto činu obvinilo Blacka podle svědectví mudlů a Albuse Brumbála, který vypověděl, že byl Sirius strážcem tajemství Potterových. Pettigrew byl in memoriam oceněn Merlinovým řádem první třídy a jeho matce byl zaslán prst - jediné, co po něm mělo zbýt. Pettgrew, proměněný v krysu, se dostal do rodiny Weasleyových, kde sloužil jako domácí mazlíček Prašivka nejdříve Percymu a pak Ronovi.
Jeho identita byla odhalena ve třetím díle. Když se Weasleyovi objevili v Denním věštci, Sirius Black viděl na fotografii Prašivku, v niž poznal Pettigrewa, a protože chtěl ochránit svého kmotřence Harryho Pottera, utekl z Azkabanu. Když se o tom dozvěděl Pettigrew začal vypadat jako nemocná krysa.
Na konci školního roku před popravou hipogryfa Klofana najdou Harry, Ron a Hermiona uteklou krysu u Hagrida. Ta jim během návratu do školy znovu uteče, objeví se tam Sirius proměněný ve psa, který pokouše Rona, když chtěl pokousat krysu. Postupně se všichni dostanou tajnou chodbou pod vrbou Mláčitkou do Chroptící chýše v Prasinkách. Tam pak přijde i Lupin, který postupně pochopí, že "vše bylo naopak" a společně i před hlavní trojicí odhalí pravou identitu Prašivky. Sirius a Lupin chtěli Pettigrewa zabít, ale Harry rozhodl, že ho vydají mozkomorům a ministerstvu kouzel. Když se ale dostaneou ven z tajné chodby, zjistí, že je úplněk a Lupin si zapomněl vzít lektvar, který by z něj udělal jenom neškodného vlka. V tomto zmatku Pettigrew uteče a pak se vrátí, jak předpověděla ve věštbě prof. Trelawneyová, vrátí ke svémý pánovi - Voldemortovi.
Ve čtvrtém díle Pettigrew pomůže získat Voldemortovi zpět tělo a zabije Cedrica Diggoryho. Do náročného lektvaru Voldemortovi poskytne maso služebníka, darované dobrovolně. Ten mu za odměnu pak vykouzlí novou ruku, která sehraje ještě roli později.
V šestém díle slouží Pettigrew Severusi Snapeovii jako služebník. V sedmém díle je pověřen dohledem nad vězni v sídle Malfoyových. Pettigrew po počátečním krátkém boji začne Harryho škrtit, ale když mu Harry připomene, že on jemu také jednou zachránil život, zaváhá, v tom momentě se Pettigrewova vyčarovaná ruka od Voldemorta otočí a začne škrtit Pettigrewa, ten zemře.
Pettigrew je popisován jako nejzbabělejší služebník lorda Voldemorta. Vždycky si prý hledal silnější přátele, kteří by ho ochránili. V posledních dílech je spíše nazýván pod svou přezdívkou Červíček. Ačkoli je popisovaný jako ne moc dobrý kouzelník, prokáže sílu, když se stane zvěromágem, zabije 12 lidí najednou, bezproblémovým užíváním kletby Avada kedavra apod.
zdroj: wikipedia + moje úprava

Testy :)

31. července 2008 v 8:00 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
Zajímavý testy, na kterých zjístíte jaké máte povahy a jakou postavu ve filmech jste :)
Letopisy Narnie:
Takže to jsem Zuzka :))
A jsem:
Zralá a úcti hodná. Mám mateřskou roli, která může být docela panovačná. A můžu být důvěryhodná, loajální a věrná :)
Harry Potter:
TAk tam jsem prof. Minerva McGonagalová :D musím říct, že to mě dostalo :D
A jsem:
Něco jako že mám tuchou skořápku, která úkrývá dobré srdce. A dělám vše pro větší dobro :)
Kdo jsem z HP: TU
TAk já jsem pry Harry Potter :D
Takže: Jsem Harry Potter hvězda filmu :) Jsem milá, inteligentní a praktická osoba :D
Kdyby váš život byl film... tadyk
TAk to my vyšlo: Komedie
Váš život je série legračních, šílených událostí. Ne vždy se zdají zábavné teď, ale ohlednutím na ně musíte připustit , že udělali dost dobrý příběh . Nejspíše lidi, které znáte jsou jediní z druhu a mají velké osobnosti. :)

Narnie Bloopers

30. července 2008 v 16:44 | Janiss |  Videa
TAk toto video jsem dneska našla a musím říct, že jsem se tlemila u něj jak malý Jarda :D už jsem ho viděla několikrtá a přitom se furt tomu stejnýmu chechtám. Co je nejlepší? Tak Petr, který pořád něčím ohrožuje Lucku :D Pak Lucka ve skříni se svíčkou, kterou nechce shasnout :D Edmund zavřen ve skříni a volajíc o pomoc :D Petr padajíc z koně :D a pak ti fauni, kteří tančí tanči a najednou bum do kamery a drží si zadek bo to asi bolelo :D No prostě fakt se na to jako mrkněte :D:D

Remus Lupin

30. července 2008 v 12:00 | Janiss |  Harry Potter
Poprvé se s ním setkáváme ve třetím díle, kde se stává profesorem Obrany proti černé magii na Bradavické škole čár a kouzle, tu v mládí navštěvoval společně s matkou a otcem Harryho. Byl studentem nebelvírské koleje a jedním ze skupiny přátel přezdívajících si Pobertové, což byli tvůrci Pobertova plánku. Je vlkodlak, kteroužto vlastnost se snaží všemožně potlačovat.
Úplně poprvé se v knize objeví ve Spěšném vlaku do Bradavic, kde je ve stejném kupé jako hlavní hrdinové. Při prohlídce vlaku mozkomory proti nim úspěšně použije Patronovo zaklínadlo. Během roku se stane Harryho nejoblíbenějším učitelem obrany proti černé magii a je oblíbený i mezi dalšími studenty, vyjma těch ze Zmijozelu. Nejdříve věřil ve vinu Siriuse Blacka, ale při pozorování Pobertova plánku mu došla pravda. Pomohl v Chroptící chýši tedy Siriusovi s vysvětlením skutečnosti Harrymu, Ronovi a Hermioně. Odhalili tak společně Petera Pettigrewa. Při odchodu z Chroptící chýše zapomněl Lupin na to, že je úplněk a on nevypil svůj vlkodlačí lektvar, který mu připravil Snape. Ten se objevil v Chroptící chýši také a chtěl zajmout Blacka. Když tedy vyšli z chýše, Lupin se proměnil a Pettigrew využil situace, proměnil se v krysu a uprchl. Skupinu pak napadli mozkomorové, Harry je zachránil, Snape se probral z bezvědomí a sklidil veškeré uznání. Protože byl Snape pak naštvaný, že Black uprchl a on nedostane žádné vyznamenání, "omylem" prozradil studentům, že je Lupin vlkodlak a ten tak musel opustit Bradavice.
Během několika let se dá dohromady s Tonksovou, kterou si později vezme za ženu a mají spolu syna Teddyho, jehož kmotrem se stane Harry, který před jeho narozením přinutil Lupina vrátit se k těhotné manželce, když ji chtěl opustit kvůli problémům, které by jim jako vlkodlak způsobil. Ve finální bitvě o Bradavice jsou oba manželé zabiti. Lupin Antonínem Dolohovem a Tonksová Bellatrix Lestrangeovou. Teddyho, který má blízký vztah se svým kmotrem Harrym, dál vychovává jeho babička Andromeda.
zdroj: wikipedie + moje úprava

Evolution of Dance

30. července 2008 v 8:00 | Janiss |  Videa
:D tak toto je úžasný :D u toho se vždycky tak nasměju :D

Trailer HP6

30. července 2008 v 3:13 | Janiss |  Harry Potter
TAk čekala jsem kvůli němu až do tý třetí hodiny ráno. A musím vám říct, že jsem měla taky teda spací krizi ale vydržela jsem to díky chatu :D
Teda a kvůli tomu jsem čekala přes tři hodiny??? Uplně zbytečně. Vždyt tam nic není :(((( Sklamali

Severus Snape

29. července 2008 v 17:14 | Janiss |  Videa
Krásný video Severuse o jeho životě a lásce k Lily. Jen mě štve, že stále nevím kdo je to ten hlas co tam mluví :( Takže kdyby někdo věděl, nebo by měl návrh tak určitě napište. Bo to mě fakt rozčiluje :D Brumbála jsem vyřadila, ale možná by to mohl být Brumbál z 1 a 2. Takže fakt teda nevím :(

Sirius Black

29. července 2008 v 15:00 | Janiss |  Harry Potter
Sirius se narodil přibližně roku 1960 a zabit v boji roku 1996. Byl nejlepším přítelem Jamese Pottera a proto se stal kmotrem jeho syna Harryho Pottera.
Sirius byl poslední mužský potomek významného čistokrevného kouzelnického rodu Blacků. Jeho rodiče Orion a Walburga Blackovi pocházeli oba z tohoto rodu, byli bratranec a sestřenice přes dvě generace. Sirius měl mladšího bratra Reguluse a tři starší sestřenice - Bellatrix, Andromedu a Narcissu Blackovy.
Siriusův život nebyl zpočátku šťastný. Než se dostal do puberty, začal nenávidět většinu svých příbuzných. Když přišel do Bradavic, dostal se do Nebelvíru, na rozdíl od ostatních členů rodiny Blacků, kteří chodili doZmijozelu. Byl jedním ze skupiny přátel přezdívající si Pobertové, tvůrců Pobertova plánku. Jeho nejlepšími přáteli se stali James Potter, Remus Lupin a Peter Pettigrew. Společně se stali zvěromágy kvůli tomu, aby mohli při úplňku dělat společnost Remusovi, který byl vlkodlak. Sirius se proměňoval ve velkého černého psa, a proto dostal přezdívku Tichošlápek. Ačkoli se během studia spolu s Jamesem nechovali podle školního řádu, byli oblíbení jak mezi učiteli, před kterými prokázali svou inteligenci, tak mezi žáky. Jejich školním nepřítelem byl Severus Snape. Z toho si jednou chtěl Sirius vystřelit, a tak mu řekl, jak se dostat do tajné chodby vedoucí od Vrby mlátičky do Chroptící chýše. Bylo to zrovna v době, kdy tam byl ukryt Remus jako vlkodlak. O tom se včas dozvěděl James a Snapea zachránil.
V 16 letech utekl Sirius z domova a začal bydlet u Potterových. Za to si vysloužil to, že ho matka vyškrtla z rodokmenu Blacků na Grimmauldově náměstí 12. Jeho strýc Alphard Black mu odkázal velké množství peněz, aby byl Sirius finančně nezávislý, a tak byl z rodokmenu vyškrtnut také.
Po dokončení školy začal Sirius bojovat proti Voldemortovi a smrtijedům a stal se členem Fénixova řádu. Šel také jako svěděk na svatbu Jamese a Lily, pak se stal kmotrem jejich syna Harryho.
V roce 1981 hrozil Potterovým útok ze strany lorda Voldemorta kvůli věštbě o jejich synovi, kterou vyslovila Sibyla Trelawneyová před Albusem Brumbálem. Brumbál Potterovi varoval a poradil jim ať se ochrání Fideliovým zaklínadlem, které funguje tak, že si určí strážce tajemství, který jediný může prozradit, kde se nachází dům, jehož je strážcem. Brumbál se nabízel, že se stane strážcem, ale Potterovi si zvolili Siriuse. Ten ale pak manžele přemluvil, ať si raději zvolí Petra Pettigrewa, protože Voldemort bude předpokládat, že si zvolí jeho a ne Pettigrewa. Strážcem tajemství se tak stal Pettigrew, o čemž nevěděl nikdo kromě Potterových a Siriuse.
Pettigrew byl ale smrtijed, tajemství Voldemortovi prozradil a ten tak na Potterovi zaútočil, zabil Jamese a Lily a když vztáhl hůlku na Harryho, kouzlo se díky tomu, že Harryho matka se pro něj obětovala, obrátilo proti němu a Voldemort zmizel. Sirius proto vyhledal Pettigrewa a chtěl se mu pomstít. Na ulici plné mudlů, ale začal Pettigrew obviňovat Siriuse, mudlové to slyšeli, způsobil explozi, při které zabil 12 mudlů, proměnil se v krysu a utekl. Sirius byl na základě mudlovských svědků a výpovědi Albuse Brumbála obviněn ze smrti Potterových, mudlů a služeb Voldemortovi a bez soudu uvězněn v Azkabanu. Až do svého útěku strávil ve vězení dvanáct let.
Zdroj: wikipedia + moje úpravy

První fotky z teaseru

29. července 2008 v 11:47 | Janiss |  Harry Potter
TAk toto jsem našla na mým oblíbeným blogu REDUCTO
Jsou to první fotky z teaseru, na kterých je malý voldemort v sirotčinci a Brumbál v ohnivém kruhu, který ho brání před neživými. Jsou to teda úžasný úlovky to teda jo. :)

Billboard

29. července 2008 v 9:00 | Janiss |  Wentworth Miller
No uznejte, nebylo by úžasný na toto koukat i v našich městech?? :D Hned by byla cesta do školy veselejší :)) Ale asi bych pravidelně chodila pozdě :D
Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!