Říjen 2008

Halloweenská bleskovka

31. října 2008 v 12:00 | Janiss |  Soutěže
Protože mám tento svátek ráda. A dlouho tu nebyla bleskovka rozhodla jsem se uspořádat halloweenskou bleskajdu :)

1. Slavíš Halloween?
2. Jakého strašidla se bojíš?
3. Jaké jsou typické barvy pro Halloween?
4. Kdyby sis měl/a vybrat kostým na Halloween, jaký by byl?
5. Napiš aspoň jeden film, ve kterém se objevil tento svátek
6. Co první tě napadne k Halloweenu?

Neptám se tentokrát co na diplom :) poněvadž mám přestavu co každýmu na něho dám :D

Halloween

31. října 2008 v 9:00 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie

Halloween

Halloween je svátek, slavený 31.října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu se slavným pořekadlem Trick or treat (Koledu nebo Vám něco provedu) a "koledují" sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicko-mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velká Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. V Česku se Halloween moc neslaví.
Původní název byl Hallowe'en zkratka z anglického All - hallow - even ( doslovný překlad: Všech Svatých předvečer). Halloween je původně pohanským ( keltským ) svátkem Samhain - pohanský nový rok ( konec pohanského léta ). Můžete taky slyšet název předvečer svátk Všech svatých. Pravděpodobně má i návaznost na křesťanský svátek Všech svatých.

Znaky:
Tradičními znaky jsou dýně, speciálně vyřezané a uvnitř je svíčka ( tzv. Jack-o'Lantern) dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci atd. Barvy černá a oranžová.zdroj: wikipeia

Design je čas nový??

30. října 2008 v 15:00 | Janiss |  Různé žvásty
Mno popravdě bych řekla že je čas na novej. Já zrovna nejsem nějak machr na designy ( co jste si určitě všimli :D ) Kdyby jste třeba měli návrhy jaký by mohl být, nebo by se někomu třeba chtělo udělat mi design :) nebo třeba někoho znáte kdo dělá na objednávku dejte mi kontakt na jeho blog :)

Diplomy za 26.Bleskovku

30. října 2008 v 13:59 | Janiss |  Soutěže
I když je tato bleskovka snad dva týdny stará ( mno možná více ) nebyli tu ještě diplomy kvůli te mé poruše :) TAkže jsou takové obyčenější. To víte není dostatek času si s tím vyhrát. Ale přesto doufám, že se vám budou líbit :)))

Johnny x Gary

30. října 2008 v 13:49 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
TAk to je zajímavý porovnání. Mno popravdě někdy jako by si z oka vypadly :D

Staré moje diplomy

30. října 2008 v 13:37 | Janiss |  Moje cenky a diplomy
Tak tyto jsem měla v compu už vážně teda dlouho :) Takže je tu už konečně dávám :))

Let Love In - Bella Swan/Edward Cullen

28. října 2008 v 21:56 | Janiss |  Videa
Pěkná písnička k tomu videu. Video zeskládáno z různých rozhovorů a scén při natáčení a z traileru na Twilight :)


Twilight knihy

28. října 2008 v 21:21 | Janiss |  Různé žvásty
TAk konečně už jsem tzv. zasvěcená do těchto knih. Včera nebo spíš dneska v jednu ráno jsem dočetla poslední knihu. Konečně můžu chodit na blog, které se tímto zabývají. To víte, nechodila jsem tam, abych se něco nedozvěděla dřív, než bych si to přečetla :D :D Teď už jen si počkat na film a pak příští rok na 4 knihu :)
Přestavte si, že mě naše kino dožralo. KOukala jsem na program a celý listopad a prosinec nic. Žádné Stmívání vůbec nic. TAk teď nevím co jako dělají ti zmetci jedni :D No snad se to vyřeší :D

Nový teaser k HP6 nebo trailer?

27. října 2008 v 11:13 | Janiss |  Harry Potter
Někteří říkají tak a někteří za onak. Člověk se v tom nevyzná :D Každopádně ať je to to nebo tam to. Povedl se. Mlácení Harryho Hermionou úžasné :D:D:D Dali tam velký prostor Brumbálovi a jde vidět i jeho ruka :) Dokonce i tam můžem zahlednout Snapea, Šedohřbeta a Bellatrix :))) Takže už se těším i když to je až za mooc měsícu. Jen si to vezměte, že bychom si říkali že jen měsíc a je tu :)


Zdroj: zjístila jsem od Naginiho že už je trailer :D

Čtyři bratři ( Four Brothers )

27. října 2008 v 11:05 | Janiss |  Filmy
Tak tento film mě v sobotu opravdu dostal. Byl úžasnej. Tak trochu jsem se ze začátku divila proč ho dali tak pozdě, ale pak jsem si uvědomila, že tam jsou až moc vulgární, takže to není zrovna film od 20:00 :D Ale byl dobrej. Příběh dobře vymyšlenej, role dobře rozdány :) Ale co mě teda jako naštvalo, že zabili Jacka :D S tím mě teda fakt dožrali :D Každopádně konec dobrej zvrat a boj, pokud se to tak dá říct, Bobby versus Viktor, byl dobrej :))

Kdo v něm hrál:
Mark Wahlbert, Tyrese Gibson, André Benjamin, Garrett Hedlund, Terrence Howard, Fionnula Flanagan, .....

O čem to je: ( ofic.text )
Čtyři bratři se odehrávají na předměstí Detroitu, v složitém propletenci černé a bílé komunity, jejíž členové se spolu stále ještě učí žít. Dva černí a dva bílí kluci dostávali model správného soužití už od plenek díky lásce své adoptivní matky. V dospělosti se jejich cesty sice rozdělily - tři bratři odešli z města a jeden zůstal doma a "usadil se" - ale tragická událost je zase spojí dohromady. Stačí být v nepravý čas na nepravém místě a celý život se vám sesype jako domeček z karet. Kdyby máma těch čtyř kluků nešla jednou večer nakupovat, nestala by se obětí loupežného přepadení a její život by neukončil výstřel z pistole. Bobby (Mark Wahlberg), Angel (Tyrese Gibson) a Jack (Garett Hedlund) se proto vrátí do Detroitu, aby spolu se čtvrtým bráchou, Jeremiahem (André Benjamin) svou adoptivní matku pohřbili. Při té příležitosti se začnou nenápadně zajímat o to, zda šlo skutečně o náhodnou střelbu v supermarketu, jak tvrdí policie, nebo zda matčina smrt souvisí s ne úplně čistými podnikatelskými praktikami. Když zjistí, že policejní verze má až příliš mnoho děr, začnou po vrahovi pátrat na vlastní pěst a ospalé předměstí tím promění v peklo.

Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!