Srpen 2009

Zítra 1. září a čas jít do školy

31. srpna 2009 v 18:33 | Janiss |  Různé žvásty
Ano je to tak. Kalendář přímo křičí toto strašné datum, které oznamuje Hola Hola škola volá :D
Mno a pro mě to je poprvý po 13 letech, kdy já do té školy nejdu :)) Njn jestli mi to vyjde půjdu az někdy na konci září :)
TAkze všichni co jdou zítra do školy. Uzijte si to. První den ve škole je vzdy nejlepší, pak to samozřejmě hned dalším dnem končí :D Pro ty co jdou na novou školu neboli na střední, je to třeba Bellatrix, Nagini, Luna a hodně dalších :) Tak jedna rada :)) Usměv. Nikdo se s vámi nebude bavit, kdyz budete sedět vystrašení a jen kulit oči :) A taky lidi vázně si nesedejte do první lavice. Jako jo reknete si, dneska si tam sednu kdyz je první den a zítra jinam, ale vázně to nedělejte :D Proto tam radši prijdte včas a najděte si to dobré místo :) a ve stredu spěchejte zase do školy a to místo si udrze, uvidíte jaký bude boj aby si nikdo nesedl do prvních lavic :) Tot malé rady :D od vyslouzilé stredoškolačky :D :D
Takze přátele teda hodně štěstí :))))

A na závěr jeden obrázek, který mě vzdy vystihoval a vzdy vystihovat bude :D
A ještě trochu škodolibosti. Já si zítra hezky pospím, ale určitě na vás všechny budu myslet :D:D


Veřejní nepřátelé (The Public Enemies)

31. srpna 2009 v 13:27 | Janiss |  Johnny Depp
Film, na který jsem koukla jen kvůli Johnnymu :) Jak jinak :) Ale náhodou mě potěšil. Libil se mi. Mno je jen málo filmů od Johnnyho, které se mi nelíbí :D Uznejte sami. Johnny v tom klobouku a černém kabátu vypada fakt výborně :) A i Christianovi to seklo :D Popravdě jsem si ani nevšimla, ze tam hrál Channing Tatum. Asi to bylo tím, ze ho v pár minutech zabili :D:D A zjištuju, ze ani nevím ze tam hral ten herec co hral Faramira v Pánu prstenů :D To bude asi tím, ze jsem na to koukala v blbé kvalitě :D Tak jsem viděla kulové detaily :D
Je to vlastně film podle skutečnosti, takze ten Veřejný nepřátel číslo 1 skutečně existoval. Konec filmu je dobrej, ale prozrazovat vám ho nebudu :))
Film, ale doporučuju pro ty, kdo má rád Johnnyho, mafiány a přestřelky.

Kdo v tom hraje:
Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard, Channing Tatum, Emilie de Ravin, David Wenham,....

O čem to je: (ofic.text)
Přestože se tenhle příběh odehrál před bezmála osmdesáti lety, je až nebezpečně aktuální. Vypráví o
muži, který měl obrovské sympatie veřejnosti, navzdory tomu, že páchal ty největší zločiny. Podle státních institucí vykrádal banky. Podle lidí trestal ty, kdo zavinili hospodářskou krizi.

John Dillinger má v Americe podobnou pověst jako Václav Babinský u nás. Jeho život a dílo byly
tak neuvěřitelné, že se staly živnou půdou pro spousty mýtů, které se na ně nabalily tak pevně, že pravdu od fikce už těžko někdo rozezná. Režisér Michael Mann se naštěstí místo hledání pravdy v kupce polopravd a legend soustředil na natočení drsného a živočišného kriminálního thrilleru svým specifickým rukopisem, který charakterizuje pečlivé budování postav a postupná gradace příběhu, který obvykle končívá v působivě natočeném dešti kulek. Michael Mann má ve zvyku pracovat s těmi nejlepšími, a proto si do role Johna Dillingera vybral asi nejpopulárnějšího herce současnosti Johnnyho Deppa, jeho životní lásku obsadil držitelkou Oscara Marion Cotillard a postavu Dillingerovy nemesis, agenta FBI Melvina Purvise hraje tvář z největších kasovních trháků poslední doby Christian Bale.

Veřejní nepřátelé jsou atraktivní i množstvím rovin, mezi kterými se jejich příběh pohybuje. Úspěšné tažení Dillingerovy bandy americkými bankami a postupně se utahující policejní smyčka na hrdlech jejích členů sice dominuje, ale vedle toho sledujete i Dillingerův intimní příběh, který je skoro stejně zajímavý jako jeho zločinecké eskapády, nebo válku o veřejné mínění, již lupič úspěšně svádí s etablující se FBI, která chce na jeho dopadení postavit smysl své existence.

V přepadených bankách se choval jako jeho oblíbení filmoví hrdinové. K cizím penězům se navíc obvykle nedostával hrubým násilím, ale díky originálním nápadům realizovaným s neobvyklou drzostí. Z policejních pastí unikal zázrakem, a když už sklaply, nepředstavovaly pro něj problém ani mříže vězeňské cely.


Citáty o míru

30. srpna 2009 v 0:43 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
Mír slovo jenž lidé používají dost často a presto to slovo není vyslyšeno a stále se někde bojuje. Prekvapivé je, že mír hlásají obyčejní lide. Lidé, kterých se boje netýkají. Je načase, aby slovo mír hlásali lidé ve vyšších postavení, ti kterí tahají za ta válečné nitě.


V míru pochovávají synové své otce; ve válce otcové své syny.
Herakleitos

Už s chmurným mírem vchází chmurný den
a samo slunce těžkou hlavu skrývá.
Jen zprostit toho, kdo je nevinnen
a trestat provinilé ještě zbývá.
Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova.
William Shakespeare

Nespravedlivý mír je pořád ještě lepší než spravedlivá válka.
Cicero

Mír neohrožují zbraně jako takové, ale lidé, kteří je konstruují, instalují a jsou ochotni je použít.
Václav Havel

Moudří vždy považovali za nejbezpečnější cestu k míru zapomenutí utrpěných křivd
Jan Amos Komenský

Smuteční akt

29. srpna 2009 v 17:33 | Janiss |  Moji mazlíčci
S lítostí musím Vám oznámit, že dneska kolem 15 hodiny umřela nejpýše na nemoc a na stáří moje myška Cissa. Její sestra Bella po ní truchlí a ještě ji hledá. Snad ji to přejde:(


Wrestler ( The Wrestler )

29. srpna 2009 v 17:02 | Janiss |  Filmy
Tak o tom filmu jsem poprvý slyšela na udílení Oscaru. Mickey Rourke byl za něj nominovaný na nejlepšího herce v hlavní roli. Od té doby jsem ho chtěla vidět, ale nějak jsem neměla čas jít na něj do kina. Poté co koukám na Nově Sport na wrestlingové zápasy ( fanoušci Twilight znají z podání Emmetta a Jaspera ) tak jsem si říkala, ze ten film Wrestler musím vidět.
Mě osobně se ten film libil. Asi díky tomu, že koukám na ten sport, tak mi přišlo zajímavé vidět to ,,za scenou,,. Podle mě se film povedl a skutečně výkon Rourkeho byl výtečný :)

Kdo v tom hraje:
Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood,....

O čem to je: (csfd.cz)
Randy "The Ram" Robinson je bývalý profesionální wrestler, který ovšem nehodlá pověsit "řemeslo" na hřebík, nýbrž pokračovat v bojových kláních i přes jeho pokročilý věk. Možnou cestou
k jeho návratu do ringu se mu stává nezávislý spolek, který mu nabízí "comeback" do hry v podobě finálního zúčtování proti jeho dřívějšímu rivalovi.

Citáty o smrti

27. srpna 2009 v 18:34 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie

Nevím proč, ale mám takovou náladu. Mno náladu na smrt. Proto jsem našla pár citátů od slavných osobnstí, které souvisí se smrti, a které se mi libí.
Mno já vím není to zrovna hmm optimistické téma, ale je to součásti nás. Já osobně se smrti nebojí. Nemám z nich strach. Teda myslím té mé smrti toho strach nemám. Spíš mám strach ze smrti mých blízkých, ale vím: je to prostě nedilná součást. Prach jsi a v prach se obrátíš.
Já vím strašné téma v tak pěkný den. Mozná vám zítra nebo někdy napíšu, proč zrovna dneska myslím na smrt. No uvidíme. Ted tu máte ty citáty:

Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít. Můžeš jim snad dát život? Tak nesuď, kdo má žít a kdo zemřít.
J. R. R. Tolkien

Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.
Robert Fulghum

Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.
Seneca

Smrt je jen začátek, ale až té druhé kapitoly.
William Shakespeare

Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je největším zlem, třeba je pro člověka největším dobrem.
Platon

Moudří nehledají úniku ze života ani ze smrti, protože život jim nedělá vrásky a smrt nepřipadá zlá. Tak jako si při jídle nevybírají největší porci, ale nejchutnejší, netouží ani po nejdelším čase, ale trhají ty nejlahodnější plody.
ze Samu Epikuros

Naděje, která nás provází celý život, neopouští nás ani v hodině smrti.
Alexander Pope

Žíj dokud žít můžeš, a nežij když nemáš s kým.
Janiss

Klávesnice blbne a tím mi pije krev

26. srpna 2009 v 11:49 | Janiss |  Různé žvásty
Ano je to tak. Prostě mi ta mrcha odmítá psát některé písmena vrchní rady. Proto píšu tak debilně. A nechce se mi psát zádné články. Protoze mi fakt vadií, kdyz nemám háčky a ty písmena. Proto tu asi jen tak něco nepribude. Teda dokud si klávesnice neusmyslí, ze by mohla jet. Asi tu teda budou po vetsinu videa a mozna članky, které ty písmena neobsahují, ale jak vidíte tak to jde tezko :(((
Mno asi budu koukat po nové klávesnici, protoze ta mě privede do hrobu :-P

Eric Northman

24. srpna 2009 v 11:32 | Janiss |  True Blood
Tak to je můj favorit :-* (toho smajla fakt nikdy nepoužívám:D)
Eric je původem viging a je +- starý 1000 let. Takže z toho plyne, že je upír. Stvořil ho upír jménem Godric. Je šerifem 5 oblasti, takže je autoritou ve městě, kde bydli Sookie a Bill.
No a co si budem povídat je to zmetek :D
Je majitelem baru Fangtasie ( česky Drákulend :D magoři ). Ze začátku serie tam hraje spíš takového povrchního upíra, ale poté se předvede jako taktit a verný syn svého stvořitele. Když je unesen Godric, Eric neváhá a začne ho hledat. Díky tomu roztrhá jednoho chlápka na kusy(výborná scéna) a také potřebuje pomoc od Sookie. Kterou využije. Když zautočí společnost je Eric zraněný stříbrem. Předvede svůj herecký talent a předstírá, že umírá. Hloupá Sookie mu kulky stříbra vysaje a tím polkne jeho krev. Ted jsou propojeni. On cítí její emoce a kdykoliv ji může najít. Ona k němu cítí přitažlivost.
Na konci devátého dílu druhé serie se Eric loučí se svým stvořitelem, který se rozhodne vyjít na slunce. Ted úžasná scéna, kdy ho Eric prosí aby to nedělal. Klečí před ním a brečí. ( v tu chvíli i mě slza málem ukápla :D)
Prostě Eric je nejlepší. A je to jediný blondák, který se mi kdy líbil :D a to jeho tělo aaaaaaa. Amy P se mnou bude určitě souhlasit :D:D:D

Když chlapi udělají ze sebe magora sotva se podívají do výstřihu :D

23. srpna 2009 v 14:32 | Janiss |  Videa
No to video jsem tu prostě musela dát. Kámoška mi ho poslala na icq a já že ho tu musím mít.
Zasmála jsem se při něm. Myslím, že není třeba komentovat. Vždyt holky všechny víme co jsou chlapi zač :D:D A jak málo jim stačí aby zblby :D:D


Nové botky

23. srpna 2009 v 11:33 | Janiss |  Různé žvásty
Njn byl čas si nové koupit. Ty moje s lebkama jaksi v Dánsku pomalu padly. Takže samá díra atd.. A jak říká mamka chodím v nich jak šupák :D:D Takže je čas koupit mi nové boty.
Mno ona si jaksi představovala, že si koupím kožené boty na podzim. Fakt nevím jaký si představovala :D
Každopádně jsem jejim představám nejspýš nevyhověla :D:D Njn v Deichmannu slevy tak nekupte to :D Já chtěla tenisky ve stylu converse. Conversky ty bych si někdy chtěla koupit, ale na mě jsou až mooc drahy. Ale jednou jednou si je koupím :D:D
Taky v Deichmannu byli jedny boty, které byli fakt úžasný, ale na mě tam bylo až moc čárek růžové barvy :D:D
Mno tak to jsou ony :)) Co na ně říkáte??

Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!