Únor 2010

Avatar

27. února 2010 v 20:11 | Janiss |  Filmy
Ano konečně i já to viděla. Njn trvalo mi to. Já za to, ale nemůžu :D Když to bylo u nás v kině tak bylo zkouškový, takže prostě nebyl čas. Takže jsem se naštvala a včera to stáhla. Trvalo to skoro 2 hodiny než se to stáhlo.
Jako je fakt, že kvalita nebyla HD a bylo to česky a německými titulkami ( překvapivě jsem jim rozuměla) ale viděla jsem to a to je hlavní.
Ze začátku mě to moc teda nebavilo. Ale pak se to naštěstí rozjelo. Každopádně mě nejvíce dostal konec, když se ta jejich matka příroda postavila na jejich stranu a vyslala zvířata na pomoc. Njn doleca banálni motiv, ale to se mi líbilo na tom nejvíce :D Možná kdybych to viděla v kině tak bych ocenila ty efekty. Neříkám, že to nemůže být úžasný, ale možná jsem od toho čekala trošilililinku víc. Každopádně asi ani nepochybuju, že by nedostal Oscara.

Kdo tam hraje:
Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, ...

O čem to je: (ofic.text)
Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na'vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully , bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.

Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na'vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.

Litám v tom ( Up in the Air )

20. února 2010 v 19:26 | Janiss |  Filmy
Film, na který jsem koukla hlavně kvuli Anně. Ano mám Georga ráda, to jo. Ale přesto mě víc zajímalo jak tam zahrála Anna, která byla za to nominována na Zlatý Globus a i na Oscara. Její výkon ve filmu byl dobrej. Ten její záchvat pláče mě dostal :D Není to zrovna film o něčem extra, i když nakonci stejně vyleze na povrch, že film je o člověk a jeho rodině, přátel a cílech.

Kdo tam hraje:
George Clooney, Anna Kendrick, Vera Farmiga, ....

O čem to je: (osobnosti.cz)
Hrdina komedie Lítám v tom, Ryan Bingham, je šťastný člověk. S hlavou v oblacích neochvějně míří za splněním životního snu, jenže život bývá pěkná mrcha. A ta dokáže i v cílové rovince říct: "Hochu, běžíš po špatné trati."Pod hrať ping pong

18. února 2010 v 9:18 | Janiss |  Videa
Velice chytlava slovenská dětská písnička. Celou neděli jsem si ji zpívala, když jsem se učila matiku :D
Já buděm tvoj Ping a ty budeš ten Pong......


Trpím Prokrastinací

16. února 2010 v 7:18 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
Ano je to tak. Možná jste o tom nikdy neslyšeli ale já tím trpím a nejsem v tom sama :D Propůjčila jsem si to z jedný skupiny na FB, abych vás s tím seznámila. A musím říct, že příznaky na mě sedí tuplem :D:D:D Věřím, že to není nemoc jen vysokoškoláku ale i ostatních :))

Prokrastinace (z latinského pro crastinus, na zítřek) je označení pro chorobné odkládání důležitých úkolů na později. Častý psychologický problém vysokoškoláků (v němčině tzv. Studentensyndrom) a dalších, kteří nejsou vnějším prostředím nuceni organizovat si svůj čas. Postižený má ve zvyku trávit čas nepodstatnými činnostmi, jako například surfováním po internetu, přičemž důležité a podstatné úkoly odkládá na později. Z průzkumu psychologa Romana Gabrhelíka vyplývá, že více než 40% studentů českých vysokých škol je tímto problémem těžce postiženo.

Tak co taky jí trpíte?? :D

Citáty o Lásce

14. února 2010 v 20:18 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
Dneska je Valentýn - svátek všech zamilovaných. TAkže vám přináším pár citátu o Lásce :)
A já si zaškrtávám další Valentým strávený sama ;)
Co vy a láska? Máte někoho koho milujete, máte rádi atd?? Já hmm nevím. Skutečně nevím. Před rokem tu takový jeden byl. Jeden, který bydlel jinde, jeden který za mnou jezdil, jeden který mě začal ignorovat, jeden který si našel jinou, jeden který se mi neozve několik měsícu, ale když je opilí tak mi volá a píše, jeden který mi zavolá o silvestra s tím že mi přeje štastný nový rok a říká jak je sám, jeden který slibuje že přijede a nepřijede, jeden s kterým porovnávam ostatní. Jestli je zamilovanost to, že sotva na něj pomyslím, sotva vidím, jak mi bliká icq s ním, sotva si přečtu jeho statu tak se ve mě začne něco třást, tak pak .... asi ano. I když to nepřiznávám zrovna nadšeně a doufám, že si to nepřečtnou ty, které se to ze mě snažili celé prázdniny dostat :)

Na každého z nás niekde niekto čaká, má nás rád, smeje sa s nami a trápi sa pre nás. Každý z nás je súčasťou života niekoho ďalšieho, už len nájsť tie správne dvere...

Ďábel to nazývá peklem... Anděl nebem... a lidé? Lidé to nazývají LÁSKA.

Jak se pozná láska?! Nezáleží na vzhledu, barvě kůže ani penězích...ale na tom aby ses každý den nevracel s přáním, že váš vztah je jen zlý sen.

Láska je jediný cit na světě, který tě vynese do oblak jen proto, abys věděl, jak bolestný je dopad.

Láska je plamen, který chrání naše srdce před chladem a lhostejností…

Lásku si člověk nemůže vynutit. Přichází sama, nezvaná, neočekávaná. Mnohdy nám způsobí bolest a pak třeba zase odejde, ale z našich srdcí nevymizí nikdy…

Láska nás učí plakat i smát... Láska nás učí dávat i brát... Láska nás učí všemu dosud nepoznanému… Láska nás učí žít…

Láska nás provází po celý život. S naším prvním nádechem jsme nalezli matčinu láskyplnou náruč. Během života často potkáme lásku, ať už si jí povšimneme, nebo ne. A naše poslední minuty bude sledovat někdo se slzami v očích a slovy: "Miluji Tě…"

Láska prošla kolem mě a zabila mé srdce, až kolem půjde příště, zabiju ji já.

Koho jsme opravdu milovali, zjistíme až na konci života.

Jsi tím, kdo má v mém životě nenahraditelné místo. Tak na to nikdy nezapomeň.

Láska je kurva, která ví, jak to máte rádi, ale stejně vás o všechno obere.

Valentýn je synonymem lásky...
Láska synonymem života...
Bez života lásky není...
Bez lásky není života...Skupiny na FB

13. února 2010 v 19:29 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
Určitě i vás postihl fenomén FB nebo Facebooku. Ano já nejsem výjimka. Kdybych si měla spočítat jak dlouho na něm jsem, tak to bude hmm +- rok. Stále se píše FB je nebezpečný, bere vám údaje. Ale pravda je, pokud nechcete své skutečně osobní údaje veřejňovat, tak si je nechte pro sebe. Přece jen existuji na FB ochrany, komu a co ukazovat a neříkám, že i tak se to může dostat ven. Ano může, ale to se může stát všude.
Já na FB píšu každou volovinu a to vážně doslova (Sammy vám to může potvrdit) :D Ale je fakt, že se to ukazuje jen mým přátelům. Jen tak někoho si do přátel nepustím. Dokonce ani svou rodinu tam nemám:D Odmítám je tam mít. FB i když to bude někomu připadat divný, tak FB je moje poslední soukromý místo. Znáte to: dáte si tam rodinu, něco na Fb napíšete, že jste něco provedli a šup už to vi celá rodina. Proto je tam nemám a nechcu je tam ani. Možná jsem divná, já vím :D
Dokonce ani normálně svý jméno tam nemám, prostě musela jsem si tam dát Janiss :D a nechybi profilova fotka alias Joker. TAkže je fakt, že pokud mě někdo hledá, asi mu to dá práci, jestli jsem to skutečně já :D

Tak jako všichni i já lezu do různých skupin. A rozhodla jsem se, že vám je tu napíšu kde jsem, a které stoji za zmínku. Třeba v nich už jste a třeba vás budu inspirovat se do nich přihlásit.
Některé jsou přímo pro studenty VŠ :DStále nic a stále nic nebude

6. února 2010 v 11:47 | Janiss |  Různé žvásty
Týden co tu byl poslední článek a povím vám, že lepší to příští týden nebude. Mám prostě ještě stále zkouškový, takže proto není čas tu být. Ano některí už zkouškový ukončili, já jedu odznova :D:D Njn jak říkáme my vysokoškoláci - Opravný termín taky termín :D Takže určitě chápete :))
Ani nestíhám obíhat SB, takže taky věřím že to chápou ;)
No popravdě, jestli jste mi nedrželi palce v lednu při zkouškách, tak teď je čas je držet a modlit se, aby mě něco osvítilo :D:D
Možná zítra tu přidám nějaký svý oblíbený video, ale nevím nevím. V pondělí mám opravak z Nauky o Podniku a to je taková volovina a ona je taková trubka, že ani moc nevěřím že mě pustí :D Zvlášť, když si neberu k srdci rady všech, abych sundala přívěšek lebky z krku a vzala si dlouhý rukáv na tetování :D:D Ale jak říkám, hrotit to nebudu. Když neudělám tak neudělám, svět se nezboří :))
Takže se mějte :))
Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!