Prosinec 2010

Citáty o Alkoholu

31. prosince 2010 v 8:00 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
chlast
Když je dneska ten Silvestr, tak k němu patří i chlast. Nic lepšího mě nenapadlo, než vám pochledat pár citátu o Chlastu :)) Přece jen i já jsem ehm ,,milovník,, chlastu. Takže něco takovýho tu nemůže chybět :) Dost citátu jsem našla o víně. Ale protože já víno nepiju, tak jsem je tu nedala :D
A pamatujte, když půjdete dneska slavit. Pijte s mírou, protože rána jsou velice krušná :)) I Chlastání je věda, kterou se musíte naučit. Protože kdo neumí chlastat, i když strašně moc by chtěl, skončí vždy pod stolem, sotva začne večer ;)

Náboženství se střídají, pivo a víno zůstávají.

Bůh stvořil jen vodu. Člověk stvořil víno.

Člověk musí pít, aby mohl milovat všechny lidi.

Piji, abych na vás zapomněl, aby mě nepronásledoval váš obraz... Běda! Když jsem opilý, vidím vás dvakrát!

Kdo chce zdravý býti, musí se přinejmenším jednou v měsíci opíti.

Opilost není nic jiného než dobrovolné šílenství.

Život je krásný, ovšem záleží na tom, skrz jakou skleničku se na něj díváte

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se přinese z hospody pivo

Mezí tím, kdo se opíjí láskou a kdo alkoholem, je jediný rozdíl. Alkoholik zůstává věrný své značce.

Smutek jen stěží utopíš v alkoholu. Bývá totiž zatraceně dobrým plavcem.

Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.

Nikdy neplakal nad rozlitým mlékem, ale nad rozlitým pivem se slzám neubránil.

Alkohol je metla lidstva, ale zametat je třeba denně.

Pijanství je prý vlastně pozvolná sebevražda. To je jen půl pravdy. Kdyby byly postaveny pomníky těm, kdož se upili, a oněm, jež trocha alkoholu zachránila před sebevraždou, trvala by nám procházka v lese druhých neskonale déle než v tom prvých.

Knižní mánie

30. prosince 2010 v 12:03 | Janiss |  Čtenářský kout
já
Tak na úvod, proč jsem založila tuto rubriku. Z toho důvodu, že mám knihy, které bych chtěla někde uveřejňovat svůj názor na ně atd.. :)
Na začátek bych vám řekla, jak jsem se ke čtení dostala.
Já nebyla zrovna horlivy čtenář, jak jsem byla mala. Zadrhávala jsem se atd.. Prostě znáteto. Ještě jsem k tomu šišlala, takže čtení ve škole bylo pro mě jak za trest. Máma mě odjakživa vedla ke čtení. Vlastně co si pamatuju, chodila mi číst do postele a vyprávět mi pohádky. Přečetla jsem pár dětských knížek, spíš jako povinnou četmu. Znáte to. Takové ty Honzikovy cesty. Broučky atd.. Nic mě zrovna z toho nechytlo. Až myslím ve 3 nebo 4 třídě jsem slyšla kámošku jak mluví o jedný knížce, že ji ,,sbírá,,. Pak z ní měla referát a já najednou si uvědomila, že tu knihu chci. Tak jsem si napsala o ní Ježíškovi a na Vánoce jsem dostala 4 díly. Ano určitě Vám došlo, co je to za knihu :) Ano skutečně je to Harry Potter. Protože v tý době, co jsem já ji začla číst, mi bylo kolem 10 let tak nějak. Tak se mnou Harry skutečně vyrostl. Jo jasně, tak jako většina z vás, taky jsem čekala na dopis z Bradavic:D Nevím proč zrovna na mě zapoměli :D
Ale pravdou je, že jak mnohe z vás, tak i mě Harry naučil číst a hlavně mluvit. Od tý doby co jsem ho začla číst, mi jaksi pod stromek razem chodili knihy, který jsem chtěla. Takže za chvíli byl ze mě knihomol, jehož existence byla na střední profláknutá. Přiznejme si to, i já jsem z generace, která moc nečte. Takže když jsem měla na střední referát o Eragonovi, všichni čuměli na tu hrubost knihy a učitelka pronesla, že takovou hrubou knihu si můžu vybrat jen já :)
Harrymu vděčím za mnoho. Jak jsem psala naučil mě číst, lepší češtinua hlavně mluvit. Naučila jsem se mluvit na veřejnosti a před publikem. Přestala jsem se zadrhávat, i když ještě teď jak mluvím rychle, což já mluvím rychle, přece jen jsem Moravak, tak někdy mi nejde rozumět, ale krotím to. Harry mi dal ne jen toto vše. Ale dal mi přátele, které bych nikdy v životě normálně nepotkala. Začlo to na Harrym Potter chat, kde z toho vzniklo časem s lidma přátelství na život a na smrt pomalu :) Ano odcházelo moc lidi, ale ty nejvěrnější zůstali. A nakonec z nás vzniklo Sesterstvo s kterýma jezdím na dovolenou atd.. Proto díky Harry :)
No ale vraťme se ke knihám. Během čtvrťáku na střední jsem se snažila(marně) zvládnout povinnou četbu. Začla jsem Ovidiusem Naso - Umění milovat  a skončila jsem Ovidiusem Naso - Umění milovat :D Toť moje povinná četba :D Fakt jsem na to neměla :D Na výšce jsem už tolik nečetla, prostě nebyl čas. I když na svý milovaný série jsem si vždy čas našla.
Jsou knihy, které jsem třeba nedočetla, které nikdy nedočku, ale které určitě dočtu. Do nedočtených se řadí např. Johnny Depp biografy, Drakula, Brisingr. Ty které nikdy nedočtu jsou Narnie - Plavba Jitřního poutníka a Tolkienův Silmarilion. Njn jsem barbar, ale to se fakt nedá :D
Tak toto teda si vše k úvodnímu článku k této rubrice :)

Johnnyho styl

29. prosince 2010 v 12:41 | Janiss |  Johnny Depp
Johnny je pořád pro mnohé z nás módní ikona. Ano má někdy obervaný oblečení a někdy zase ala slušňák, kterýho by jste nepoznali. Jenže má prostě svůj styl. A tak mě zajímá, čemu Vy dáváte u něho přednost? Jestli elegantnímu stylu, který mu samozřejmě sluší a nebo jeho rebelskému stylu.
No já bych se rozhodovala krátce. Pro mě vítězí jeho rebelský styl. To jak na sebe narve různé druhy oblečení, šátky, šperky, klobouk a s tím vytasi svý tetování aaaaa. To dostává mě :D


Melodie mého srdce ( August Rush )

28. prosince 2010 v 11:30 | Janiss |  Filmy
August Rush
Prvně jsem na ten film chtěla koukat. Pak začal hrát a mě to nebavilo. Jenže furt mi něco říkalo, že se to rozjede. Nakonec to byl výborný film. Nemluvě o tom, že Freddie to zahrál naprosto úžasně. Fakt se mi to líbilo. I já si myslím, že se rodina vždy najde, stejně tak, jak si člověk najde spřízněnou duši. Ať už je to pomoci ,,melodie,, nebo pomocí jiného pocitu.

Kdo v tom hraje:
Freddie Highmore, Keri Russell, Jonathan Rhys Meyers, Robin Williams, Terrence Howard, ...

O čem to je: (csfd.cz)
Všechno to začalo před dvanácti roky, když se střetla mladá čelistka Lyla Novacek s charismatickým irským zpěvákem Lousem Connellym. Po nejkrasnější romantické noci jejího života slíbila Louisovi, že se ještě někdy uvidí. Přes její protest, Lyliin otec ji nutil odloučit se od Loise a odtrhl ji od jejich plodu lásky. Dal ho do sirotčince, kde vyrůstal v domění, že ho rodiče nechtěli. Jednoho dne se rozhodl, že je půjde hledat a šel do New Yorku. Sám a ztracený se na svých cestách dostal k opuštěnému Filmore East Theater, kde tucet dětí jako on žilo pod ochranou záhadného Wizarda. Poprvé se mu do ruky dostala kytara a začal hrát. Wizard v něm objevil momořádný talent a dal mu jméno August Rush. August je přesvědčený, že jak jeho rodiče uslyší jeho hudbu, tak si ho najdou.


Eric Northman - Teeth (Lady GaGa)

27. prosince 2010 v 18:14 | Janiss |  Videa
Tento song jsem překvapivě vůbec neznala. Teda do tý doby, než jsem na něj narazila minulý týden u Lindsey hned mě zaujal. No jak by ne :D Už jen ten název textu, mě evokoval k tomu, abych koukla na Youtube a porozhlédla jsem se po videu s tématikou True Blood. Toto video se mi líbilo ze všech nejvíc :))

překlad texty v Cč

Alex and your brother Bill

27. prosince 2010 v 11:19 | Janiss |  True Blood
Ta fotka mě fakt dostala :D Teda doufám, že to je Bill :D Přece jen má těch bráchu moc a poznám Gustafa a Sama. Ale teď si nejsem jista jestli to je Bill ale mám pocit že jo :) Valter vypada mladší.
Je to fotka z natáčení TB 3. Bill as Eric na jeho šerifském křesle. A Alex nemá chybu, jak ho prosí :D:D ale Bill má každopádně výraz hodný upíra :D Měli by mu dát nějakou vedlejší roličku :D
V Cč origoš fotka Alexe. Prostě ty výrazy stejný :D Bratři se nezapřou :)


A je po komedii

26. prosince 2010 v 12:03 | Janiss |  Různé žvásty
A máme po Vánocích :) Překvapivě nebyly až tak na bahně jako každý rok. Tentokrát byl všude led, takže jsem několikrát málem hodila držku. Samozřejmě sněžit začalo až včera :-P Ale tak aspoň něco:)
Tak jak to u nás probíhalo?
Jako každý rok jsme ráno vyrazili k těte ji dát a vzít si dárky. Já vyrazila o5 se Santovskou čepičkou na hlave. Už jsem si zvykla, když na mě lidi čumí jak na magora :D Tam jsme zůstali tak 2 hodiny a pak vyrazili dom. Já už měla pěkný hlad, ale my oběd nemáme, takže jsem musela vydržet až to večeře. Na večeři přišel brácha s rodinkou. Prvně jsme čekali, až vylezel první hvězdička, ale protože u nás je smog, tak bychom čeklai marně :D Dovtípili jsme se, že tak kolem té 5 hodiny by ta hvězda někde mohla už být. A tak jsme se pustili do večeře :) Ano na rybí polévku se těším celý rok. To je jediná polévka, kterou sním s chutí :) + ještě tátovy domácí vánočky. Aaaa to byla chuťovka. Samozřejmě pak kapr a salat:)
Stihli jsme to nějak rychle, takže o půl 6 jsme šli už rozbalovat dárky. Protože brácha nechal většinu dárku děckám doma, tak jsem tento rok byla já, kdo měl nejvíce dárku :))
Popravdě si po několika letech nemůžu na dárky stěžovat :) Vše co jsem chtěla i co zrovna na seznamu nebylo :D Hlavní je, že jsem dostala Kovboje Woodyho :D bože jak já byla z něho nadšená :D už se mnou spí v posteli :D:D
Popravdě tak trochu nechápu, proč mi brácha koupil speciální edici 3 kuchařek :D Nevím co s tím chtěl říct :D Zvlášť, když moje kuchařské umění je otřesné :D:D
Taky jsem dostala samozřejmě prachy a flashku 8GB :) To mám na filmy :) A kalendář Johnnyho Deppa. Musím říct, že je celý anglicky, takže si jména tam budu asi muset dopsat :D Ale je úžasný. Jsou tam krásný fotky Johnnyho :))
Tak snad i vy jste našli pod stromkem to co jste chtěli a měli jste z toho radost :))

kovboj woody

Vánoční čas přišel k nám

24. prosince 2010 v 16:00 | Janiss |  Různé žvásty
snowman
Je to neuvěřitelné, ale rok se s rokem sešel a jsou tu o5 Vánoce. Nějak ty roky utíkají čím dal rychlejí :D Na Vánoce se každý rok těším, i když nejsem už zrovna nejmladší. Stále píšu ,,Ježíškovi,, seznam a vyčkávám, jestli pod stromkem bude to co chci :) Tento rok to nebylo o nic jiné. Tento rok bylo mý hlavní přání plyšový Kovboj Woody. Ano může se to zdát dětinský, ale já na něj čekám 15 let :D Nemůžu přece za to, že z Ameriky to došlo až teďkom k nám :) Tak snad tam pod stromkem bude. Jinak se naštvu.
V této době kdy je zveřejněný tento článek, sedíme už u stromku a pomalu se chystáme na večeři :) Není na to předpřipravit pro vás Vánoční přání :))

Ať světýlka na stromku Vám zazaří,
A zvonky Vám začnou tiše hrát,
Já ať neviděná Vám všem chci jediné přát,
Mnoho štěstí a radosti k vánočnímu stolu.
Ať nikdo nesmutní a uživáte si rodinnou pohodu.
Veselé Vánoce :)

When a child is born-Sarah Brightman

24. prosince 2010 v 9:00 | Janiss |  Videa
Vánoční song, který jsem překvapivě objevila nedávno na Fb. Je úžasná. Mnoho interpretu ji zpívá, ale já si vybrala zrovna Sarah, protože její zpěv se mi libi nejvíce :)
Text o5 velice pravdivý :)

Veselé Vánoce :)


překlad Cč

True Blood - cookies

23. prosince 2010 v 17:17 | Janiss |  True Blood
Dostala jsem za úkol udělat medové perníčky. Dělala jsem to s velkou nechutí, protože já to nejím a děsně se to vyvaluje, když se to medový těsto děsně lepí :-P tak jsem se nad tím narozčilovala :-P Pak ve finále jsem to měla ještě zdobit. A já nejsem zrovna tvořivý člověk. Ale překvapivě mi to šlo :D Samozřejmě první perníky byly ala vánoční, ale pak mě to přestalo bavit, tak většina byly Smajlíci ( vizi Cč ).
No a já jsem prostě neodolala, abych si neudělala TB perníčky :D Ukořistila jsem jen 2 kusy. Už tak máma na mě vejrala co s těma perníkama dělám :D :D Teď jen doufám, že v krabici ještě jsou. I když to nejím tak zrovna do Erica bych se ráda zakousla :D

Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!