Premiéra Harryho Pottera v Londýně aneb Harry Potter skončil, uvidíme se na terapii

14. července 2011 v 14:32 | Janiss |  Harry Potter

Konečně článek o premiéře v Londýně :) Budu se snažit nic nevynechat, ale jak se znám půlku věci tu nenapíšu :)

Vstávali jsme brzo, protože dávání lístku bylo už od 10 ve středu. No jenže nás plašila kámoška od Sammy, která nám pořád provokativně psala, že tam je hodně lidi, že to tam uzavírají atd.. Někteří z nás měli hnedka špatnou náladu, že Sammy?:D Ale my to přesto nevzdali. Když už jsme tam jeli tak bychom si vyčítali, kdybychom to aspoň nezkusili. Takže jsme si začali balit věci. Batohy praskaly ve švech. Sammy s Angie měli jen deky a deštníky, já s Dany jsme měly i spacáky, a já k tomu ještě i pláštěnku :) Později vyšlo najevo, že vzít si spacak byla výhra v loterii :)
Takže jsme vyrazili na Trafalger. Už jak jsme přišli tak nás omylo :D Bože ani nebylo ještě těch 10 a už tam bylo tak několik stovek lidi. Tak my teda že jo, a šli jsme hledat frontu na konci. Vůbec to nebylo deprimující stát na konci :D


Nejhorší bylo, že nikdo nevěděl, jestli stojíme ve správný frontě, protože se to všelijak kouskovalo a rozdělovalo. Ale my zůstali. Dany a Sammy to už nevydrželi a co 5 minut odchytávali securiťáky, aby se jich ptali na všechny informace. Ti nás pořád ujišťovali, že o tý naší frontě ví a že půjde za chvíli na řadu. No ta chvíte trvala 5 hodin :D Ano 5 hodin ve frontě na nějaký pásek na ruku :D


Samozřejmě jsme byly nadšené, když jsme se blížíkli k tomu, že nám dají už pásky. Chudáci ti lidi co stáli v další frontě:D A těch chudáku bylo několik tisíc :D Dostali jsme pásek a tak jak všichni jsme vyřvávali :) Prostě jsme museli :)
Pak jsme šli teda si najít místo. Náhodou musím říct, že i když to nebylo nějaký moc blízký místo k oplocení, tak strategicky bylo výborný :) Už jen proto, že za hlavama jsme měli barieru, tak jsme se nemuselí obávat, že přes nás někdo poběží:)
Když jsme tak šli tak najednou z levé strany na nás někdo volal - Češi zdraví Česko. Tak to nás opravdu dost dostalo :D Sotva vlezem další češi a nejlepší je, že pravděpodobně tu jednu holku znám už několik let z Lide.cz:D No dobrá náhoda :)Tak jsme začli Campovat. Jo bylo to ze začátku v pohodě. Krom teda hledání záchoda :D Pokud byl otevřený Mekáč tak dobrý, ale když ho zavřeli tak to byla katastrofa:-P To jste pak museli přejít celý náměstí a stát hodinu ve frontě, no děs :-P Začlo se to tam vše hromadit, ale přitom pořád ještě byly fronty mimo ploty. Jenže oni pak přestali už lístky dávat, že zase začnou v 7 ráno, a ti lidi tam o5 campovali, aby ty lístky dali. No my tak trochu provokativně kolem nich chodili :))
Sotva se začlo stmívat, tak pracovníci začli zdobit náměstí. Vyvěšovat plakáty, zkouška světel atd.. Ty světla nám zvlášť pily nervy, protože nám to svítilo do xichtu:-P K nám teda spíš k Angie na stranu si lehli nějací angličtí puberťaci, kteří ji znepříjemňovali celou noc :-P


Na tom náměstí to dost rychle utíkalo, protože jsme buď jedli, kecali a nebo hráli Člobrdo. Sem tam trochu pršelo, ale nic co by se nedalo pod deštníkem vydržet :) V noci jsme se rozhodli, že půjdem po částech spát. 2 spát 2 hlídat. NO jenže to nám nevyšlo :D Nějak jsme spali všichni. Teda Dany byla zabalena do spacáku, že jste nevěděli jestli tam vůbec dejchá. Já byla ve spacaku a na něm jsem měla ještě nepromokavou budnu a nad hlavou deštník, Sammy s Angie měli jen deky. Takže mrzly jak sviňa. Popravdě já tak usla, díky tomu, že tam všude mluvili anglicky a tak jsem je poslouchat nemusela, že jsem uplně ztvrdla. Njn spát ve spacaku na betonu to tež není ono :D Ale probrala jsem se nějka po půlnoci a taková zima, ale taková no děs. Kouknu na holky a ony taky spaly. Ano plán s hlídkama nevyšel:D Ale tam nebylo co hlídat, protože většina náměstí spala :) A tak jsem se zabalila znova do spacaku a spala dál :) Celkově jsme se probrali nějak k ránu asi tak 4 nebo 5 hodin nevím už. To už se fakt nedalo vydržet na tý zemi a tak jsme šli s Angie na záchod. Vrátime se a tam se něco stalo. Ti co byli za náma za plotem se přehnali přes ty vepředu hlava nehlava. Prostě je udupali jak stádo. My nemít ten plot za sebou tak skončíme stejně. No síla :D To jste ještě neviděli. Normálně běželi přes ty co spali, rozdělovali rodiny, rozkopávali věci, jen aby se dostali dopředu. My seděli v klidu. Začli jsme balit a čekat co bude, přece jen bylo 7 hodin a to začínalo ve 4 :D Magoři ti vepředu :D


Takže jsme ty hodiny tam vysedávali a odháněli od sebe ty, kteří se chtěli narvat k nám. Teda zvlášť já je odháněla, protože měli ze mě strach :D Všude litali novináři a natáčeli:-P Jenže pak začlo pršet, ne to je slabý slovo, začlo lít. A to vážně pořádně. Takže všichni začali stávat na nohy, deštníky, pláštěnky atd.. Ten déšť byl nekonečný. Nevím jak dlouho to trvalo, ale v kuse tak půl hodiny a pak vždy přestalo a za minutu odznova... Anglické noviny to vystihli trefně - fanoušci byli nacucání vodou...


To tam byla vážně krize. Protože jste si nikam nemohli sednou, nešlo to, byli tam několika centimetrový kaluže vody, zima, promáčení, hladoví, žízniví. To už nebylo čekání na premiéru Hp, ale boj o přežití, kdo vydrží a nebo padne.
Sammy s Dany, že se narvou dopředu, aby sbírali podpisy. Já s Angie, jsme se rozhodli, že o podpisy ani tak moc nestojíme, že spíš budeme fotit a natáčet :) Tak jsme se taky prorvali do dostačující blízkosti. Když vezmete, že tam bylo 4000 lidi, tak ano stáli jsme blízko červenýho koberce a podia :) Jenže to bylo tak 2 hodiny před začátkem a to byla fakt krize. Lidi už nemohli ustát, vřelo to tam. Já měla už takovou krizi, že mě tak boleli nohy, že jsem byla pevně rozhodnutá, že odtamtud odejdu. Prostě krize. Roztáhla jsem pláštěnku, položila ji na zem a tam jsem v tom bordelu, v kalužích a bůh ví v čem ještě si dřepla. Bože jaka to byla úleva na nohy :)
Naštěstí oni věděli, jak nás povzbudit, takže tak hodinu před premiérou nám začli pouštět trailery. Bože to byl řev :D Ano my s Angie se tak moc vyřvali a ne jen my :D Bylo to úžasný :) A to nás vše přivedlo zpátky k životu :) Pak už jsme zpívali všichni Snape Snape Severu Snape, Dumbledore,..... a pak i celý náměstí jelo melodii z Hp. No úžasný. Ve 4 hodiny to vypuklo :) přišli moderátoři, přivítalí nás a začlo to.


První přijel Rupert. Bože my všichni řvali aaaaaaaaaaaaaaaaa:D Ale rovnou nás nasral :d Protože celou dobu byl k nám otočený zády a pak hnedka utekl do zákulisí:-P Pak se to ale celkově rozjělo. Přišel Matthew Lewis a ten byl bombový. Dokonce si nás natáčel :D Pořád lítal sem tam, jen aby se všem podepsal. To stejný dělali i Dvojčata. Prostě jen se podepisovali, místo toho aby se fotili atd.. Byli úžasní. Stejně tak jako zbytek :) Když přišel na podium ,,Lucius" to byl taky pořádný řev, stejně tak jako ,,Voldy" :) Ale teprve správný řev byl, když vyšel na podiu Alan Rickman. To byla síla. U Emmy ani nemluvě :) I samozřejmě Dan, Helena, druhá Helena, a další dostali velký ohlašující řev. Samozřejmě nikdo nepředčil J.K. U ní jsme skandovali J.K. a děkujem. Bylo to vážně ohlušující. Všude byli kamery, vše se natáčelo, červený koberec i to ,,křoví,,:D Ve kterým jsem v jednom chvíli viděla Darrena z Glee(Blame) bože to je magor :D Co ten tam předváděl :D
A pak byl konec, teda my si to všichni mysleli :D Takže jsme se začali rozprchávat. Jenže najednou se něco stalo. Začla hudba a hlavní šli na podium. Bože jak my běželi k podiu :D Já se dostala o dost dopředu než Angie, takže jsem vše natáčela:) Jsem stála nějak mezi nějakým a Turkama či kým :D Samozřejmě to byla děkovná řeč všech. To jsme se ještě všichni drželi, i když Emma tam už řvala :D Dav skandoval a pak přišla na řadu J.K. Bože ta nám dala. Po větě, že Bradavice budou vždy náš domov, jsme všichni začli řvát :D Ale ne jen my, ale i kameramani, moderátoři prostě všichni :) A to byl vážně konec, takže jsme s Angie šli najít holky a pak s něma šupem dupem do hostelu:)


Ano je konec :( Tak skončilo naše putování s Harrym Potterem. Na Trafalgeru jsme strávili dohromady 35 hodin. 35 hodin ve kterých jsme se dostali na vrchol, ale přitom jsme doslova padli až na kolena. Zažili jsme tam nehorázny pocit štěstí, když jsme viděli na živo herce, když J.K. mluvila atd.. ale přitom ta ohromná kosa, ten děsť, to promočení, bolesti nohou atd.. Toto vše za tento zážitek stál. Když se nás vždy někdo zeptá, jestli bychom toto vše podstoupili znova, naše odpověď by byla jednoznačna - ANO. Stálo to za to. Byl to zážitek, na který v životě nezapomenem.
A nebyl to jen tento zážitek, bylo to celých 11 let s HP. Jsem ráda, že jsem tehdy dostala tu knihu, protože bez té knihy by byl můj život o mnoho chudší. A lituju ty, kteří tento příběh nikdy nečeli, odsuzují ho atd. Jsou to tupci, protože něco takovýho co J.K. vytvořila, už nikdo nikdo další nevytvoří. Nenaučila bych se tak dobře číst, chápat tolik souvislostí a nikdy bych nepotkala své ,,Sestry" :) Naše generace dluží J.K. hodně. Proto J.K. jedno velký dík. S ní jsme rostli, čekali na vycházející knihy. Stáli frony o půlnoci, než vyjde další kniha. Debatovali jsme, předčítali si to, vytvářeli různé spolky, psali povídky, blogy, natáčeli videa, to vše jsme dělali proto, protože nás Ona inspirovala. A inspiruje nás dále. Je to naše hrdinka a vždy bude. Dokázala to o čem si ostatní mohli nechat zdát. Ještě jednou DÍKY J.K. :)

Měla pravdu. Příběh žije, pokud ho my budem číst. Bradavice budou vždy náš domov, do kterýho se vrátíme, kdykolik kdy budem chtít.

Takže je už vážně konec, pokud jste to dočetli až teď tak vám gratuluju:) Harry Potter skončil a my se uvidíme na terapii:)

Videa z toho najdete u mě na Youtube a pár fotek u Dany Fotek máme vážně hodně, takže všechny fakt nee :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 crazzy crazzy | 14. července 2011 v 14:48 | Reagovat

Taky bych tam hned jela :) áách, jak já ti závidím :) .. ale dneska jsem byla na půlnočce a bylo to úžasný...pak jsem asi tři hodiny nemohla usnout, jak jsem o tom pořád přemejšlela...prostě bombastický ♥ ano, ano...Harry Potter je moje dětství...

2 Sammy McKay Sammy McKay | Web | 14. července 2011 v 14:59 | Reagovat

Ach jo, už zase brečím :D

3 Dany Dany | Web | 14. července 2011 v 17:07 | Reagovat

Byl to hezkej článek, až na ten konec. Ten mě zase málem rozbrečel! :D Proč mi to děláš? :D No nic, jdu koukat na videa :D

4 PetulQa PetulQa | Web | 14. července 2011 v 17:55 | Reagovat

hih dobrý nadpis :D HP konec je to smutný :(

5 Rézi Rézi | Web | 14. července 2011 v 20:29 | Reagovat

Tak jsem to dočetla a myslím, že jsi to naprosto přesně popsala, jak to vypadalo - Muselo to být úžasné a ta atmosféra. Hlavně bych chtěla vidět Alana Rickmana, ale co by mě asi odradilo je těch 35 hodin, to bych asi nevydržela a ještě do toho ta zima. Takže vás obdivuji. Ale závidím vám tento zážitek, tak se ještě podívám na videa a fotky :-)

6 PetulQa PetulQa | Web | 14. července 2011 v 21:35 | Reagovat

16.9. je TVD takže už zachvíly!

7 meg meg | 14. července 2011 v 22:13 | Reagovat

Áááá taky bych chtěla... ale aspoň sem šla na premišku a pak mě jěště dneska vytáhl brácha na 3D protože to o půlnoci nestíhal... ale máš pravdu vždycky to bude úžasný a já se těch knížrek(a ani filmíků..) nezbavím... až vlastně když sem čekala na premiéře v kině tak to tak nějak dolehlo že je už konec a pokračko nebude... Máš vístižnej nadpis:) terapie je dobrej nápad:D

8 Black Black | Web | 15. července 2011 v 10:56 | Reagovat

No konečně aspoň nějaké fotky. Víc víc víc!

PS: Za ty plakáty s Ronem a Dracem bych vraždila:D

9 mishella-b mishella-b | E-mail | Web | 15. července 2011 v 11:02 | Reagovat

Ahoj.. Nechceš vyplňit bleskovku ? -> http://mishella-b.blog.cz/1107/bleskovka-0-3 .. A kdyžtak připiš co na diplomek :) Tak zatím pá :) Budu se těšit :)

10 twilightgirl twilightgirl | Web | 15. července 2011 v 11:46 | Reagovat

WOW tak to bylo něco chtěla bych tam být,ale nechtěla bych tam tak čekat.Včera sem bala na HP a oni prej ,že to bude jen s CZ titulkama totálně mě naštvaly,když jsem zjistila,že to bylo českym dabingem,ale bylo to dobrý

11 twilightgirl twilightgirl | Web | 15. července 2011 v 11:53 | Reagovat

Fůha konečně jsem dočetla celej článek.Určitě t stálo za to.Kéž bych tam byla.Z harrym potterem jsem začínala od 1 do 9 třídy.Bude mi to chybět,kéž by byla 8 =) du hned kouknout na youtube

12 twilightgirl twilightgirl | Web | 15. července 2011 v 11:53 | Reagovat

SPAM PLS POVOL

13 Fleur Fleur | Web | 15. července 2011 v 12:36 | Reagovat

no holky, máte můj obdiv :D já bych to tam vážně nezvládla :D A ten konec mě fakt rozbrečel..

14 Lilianna Lilianna | Web | 15. července 2011 v 18:30 | Reagovat

Páni!!! Krásně jsi to napsala...hlavně ten závěr! Máte stěstí, že jste se tam mohli podívat a být u toho n_n

15 twilightgirl twilightgirl | Web | 15. července 2011 v 19:26 | Reagovat

DŮLEŽITÁ SPRÁVA PRO MOJE AFFILIATES A MILOVANÉ SISTER SITE =)
PS:Opravdu chceš vědět jak to dopadlo s mim bráchou? On si šel žalovat mamince kvůli těm hrám a za to ,že on provedl něco mě mě seřvala =/

16 Fleur 花 Fleur 花 | Web | 15. července 2011 v 19:54 | Reagovat

• Hey, tak to dík :D ... nejspíš jsem ještě divnější než ty. :D

• HP má vážně věrné fandy co? A co všechno vydrží.
Bylo hozký si to přečíst. Skoro, jako bych tam byla. A chci ten pásek na ruku ... je bezvadnej :D

17 newkax newkax | Web | 15. července 2011 v 19:55 | Reagovat

Lexu Doig mám  z Chevronu, jak je v anglii každým rokem.

18 Anjet Anjet | Web | 16. července 2011 v 19:57 | Reagovat

Wow Dokonalost..jako bych tam snad byla. Fakt moc hezky napsaný. A ten konec jsem skoro obrečela :(
Zítra jdu u nás na premiéru. Díky bohu to bude s titulkami. ;)

19 Sammy McKay Sammy McKay | Web | 16. července 2011 v 22:39 | Reagovat

Jakotže ty tu máš 18 komentářů a já jen 14, když to mám tak dlouhý a detailní :D

20 Werush Werush | 17. července 2011 v 16:28 | Reagovat

Závidím :) Ale v dobrom :)
Mala som také plány, že by som išla, pred 7.7 som bola až taká zúfalá, že by som sadla na prvý autobus do Londýna :D Ale bolo to o tom, že som nemala s kým ísť:/
Tak som si to aspoň pozrela online na youtube, kde to vkuse len sekalo a popritom mi bolo do plaču z toho, že to končí, aj z toho, že tam nie som a potom aj na predpremiére a aj teraz pri čítaní tohto článku, hlavne toho konca. Áno, uvidíme sa na terapii :D
S HP žijem nejakých tých deväť rokov, keďže som sa k tomu dostala trochu neskôr a určite dám tieto knihy prečítať aj mojim deťom, ak nejaké budem mať :D :)

21 Lissa Lissa | Web | 18. července 2011 v 11:50 | Reagovat

Ty jo! Já ti uplně zavidím, ne ve zlém to nikdy. Ale prostě jet do Londýna na světovou premieru Hp to je něco užasnýho. Přečetla jsem si uplně všechno co jsi ve článku napsala, střidavě tě lituju kvůli toho čekání, stání a deště a také to muselo být něco užasnýho vidět na živo herce z Hp. A na konci to mě tak dojalo. Fakt uplně a taky s tím souhlasím. Baz J.K. bysme nic takového nemohli číst něco tak užasného! Těd se jdu kouknout na tvoje videa a pak na fotky..:)

22 Lindsey Lindsey | Web | 20. července 2011 v 14:22 | Reagovat

Díky : ) Mám z toho hroznou radost, 2. řada je moje nejoblíbenější : ) Já ti zase závidím tu premiéru... muselo být super vidět je všechny naživo!

23 eli&latri eli&latri | Web | 20. července 2011 v 21:38 | Reagovat

celý sem si to přečetla a naprosto závidim - musel to být senzační zážitek a rozhodně na celý život!!! jak sem to četla tak jsem si to úplně všechno představovala ajko bych tam byla (viděla jsem premiéru live na netu takže si to živě představim) :D vážně i ten hostel a prohlídka Londýna (tam jsem byla ale jela byhc hned znovu) :D
jo ale nejvíc ti závidim ten pásek - ten bych děsně chtěla :D taková největší památka :D ne sem ráda, že sis to užila :o)

24 Jill* Jill* | Web | 28. října 2011 v 19:22 | Reagovat

Jeeeee ja som ale slepa ja som si tento članok važne neprečitala,nevšimla, čokolvek... :D to musel byt užasny zažitok! :-) mna HP nikdy tak moc nebralo takže by som toto asi nepodstupila nemam rada vela ludi a ešte to anglicke počasie :D no, možno kvoly Darrenovy by som šla :DD ty sa máš, že si ho videla a ešte k tomu ako blbol :D Musel to byt pre teba zažitok byt tam a vidiet to :-) ja som to kukala chvilku na livestreamu a vyzeralo to proste velkolepo :)

25 majas-serials majas-serials | Web | 7. července 2012 v 12:59 | Reagovat

ani nevíš jak moc ti závidím, podle toho co píšeš to musel být fantastický zážitek :) na videa se ještě podívam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!