Listopad 2013

Hunger Games: Catching Fire

30. listopadu 2013 v 10:09 | Janiss |  Filmy
Tak jak jsem první díl Hunger Games zavrhovala, tak druhý díl vynáším do nesebe. Catching fire je jednoduše dokonalý:)
Ne stále neblázním po Finnickovi a pořád nevím co na něm lidi (čteme holky) vidí, fakt ne. Ale kdo mě překvapil byla Johanna. V knize jsem ji jaksi asi přehlídla, nebo mě ničím nezaujala, ale ve filmu byla výborná. Hlavně teda scéna ve výtahu a následný xicht od Katniss. Mags bože to byla volba herečky. Naprosto podle mých představ. Vážně, kdo dělal casting tak klobouk dolu, ví co dělá :)
Povím vám, na mě tam bylo málo Gale, o5:D Věřím, že v dalším díle bude mít o hodně víc prostoru, už je to vážně třeba. I když teda bičující scéna měla taky něco do sebe :)
Interview s Cesarem bylo dokonalý. Jo o šatech ani nemluvě. Prostě šaty ala Reprodroz byla dokonalost sama o sobě. Ale hlavně se mi líbil Johannino nadávání a pak scéna se zvednutím rukou.
Jenže co jim neodpustím je prostě Cinnova smrt. Ani v knize jsem ji to neodpustila a tak ani ve filmu. Sakra ta postava měla takový potenciál a šup zabijou ho :(
Popravdě jestli jsem psala, že jednička utíkala rychle a byla pro mě jak pohled z rychlíku, tak dvojka se "táhla". Prostě hodně scén tam bylo mimo arénu, ne já si nestěžuju, ale já jen v kině sem tam netrpělivě poposedávala, jestli jsem tátovi vypočítala správnou hodinu, kdy má pro mě přijet. Prostě se mi film díky těm scénám zdál delší než 2 a půl hodiny:D
A teď přiznejte barvu, lekli jste se té opice, ktrá zařvala na Peetu?:D Já ne, ale holka vedle mě vyskočila :D
Mno tak to je asi k tomu z mé strany vše. Už nic jinýho mě k tomu nenapada:)

Kdo v tom hraje:
Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Lenny Kravitz, Donald Sutherland, Stanley Tucci, Sam Claflin, ...

O čem to je: (bontonfilm)
Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.

True blood season 7 - spoilers

29. listopadu 2013 v 18:19 | Janiss |  True Blood
Za měsíc a pár dní se začíná natáčet 7série seriálu True blood. Proto světlo světa tento týden spatřilo pár spoilerů týkající se 7řady.

1. Eric Northman žije. Ano nemusíme se obávat, že by náš milovaný upír zemřel, i když podle posledního 6 série to tak vypadal. (ne já nevěřila, že by ho zabili).
2. Eric bude mít novou lásku(mno dovedete si představit lásku v Ericově podání, ano takže sex sex sex, ale to nám přece nevadí, to nám přece chybělo, ano chyběl nám nahý Eric). Sookie začala vztah s Alcidem, takže Eric nemůže být tzv. pozadu. Jediné co se o budoucí Ericově "lásce" ví je to, že to bude nádherná a francouzsky mluvící Sylvie.
3. Warlow se vrátí a silnější než kdy předtím.
4. První díl bude obsahovat smrt hlavní postavy. Bůh ví kdo to bude. Ale jestli mi sáhnout na Pam, tak se neznám! Tento díl bude režírovat představitel Billa Comptona Stephen Moyer.
5. Noví upíři nakaženi hepatitidou V jsou jiní než normální upíři. (fakt závratné info) Jsou sice slabší, ale jejich instinkt jim říká jen jíst a jíst a jíst. Prostě mají potřebu pít lidskou krev ve větším množství a o mnohem častě.


Fantastická zvířata a kde je najít

27. listopadu 2013 v 14:12 | Janiss |  Čtenářský kout
Fantastická zvířata a kde je najít je kniha povinné literatury, kterou si musíte vzít do Bradavic:)
Já si tu knihu přečetla s nadšením. Totiž jak prvně vyšla, tak mi jaksi utekla, protože jich bylo málo. Takže sotva měla vyjít z nova, Sestra mi ji objednala v eshopu, protože pracuje v knihkupectví. Jo když musíš mít, tak musíš mít :)
Popravdě, když nejste fanoušek, tak vám asi kniha nic neřekne, ale protože já jsem celým srdcem Potterhead tak kniha byla pro mě potěšením :D
Některé zvířata, jsem znala z knih, ale některé mě překvapily. Bože jak něco takovýho dokázala vymyslet:D I když se mi prostě líbí, jak se projíná Mudlovské legendární zvířata s kouzelnickýma:) a taky teda poznámky od Harryho a Rona jsou dokonalé:) Nemluvě o Brumbálově přispětí do knihy:)

Obsah knihy:
Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou, dobu mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše.

"Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy." Albus Brumbál

Eric Norman Sezóna 6 - Radioactive

25. listopadu 2013 v 20:04 | Janiss |  True Blood
Přidávám jedno suprové video Erica Northmana a tentokrát scény ze série 6. Video je dokonalé, prostě není na pomstichtivého Erica :)


To není žádné umění být mladý, když je nám čtyřiadvacet let.

24. listopadu 2013 v 18:50 | Janiss |  Různé žvásty
Ano ano jak hlásá titulek, dneska 24.11. slavím své 24 narozeniny. Co je plusový na tom věku, tak to, že to s tím 24.11. vypada hezky :D Mno nevím co vám napsat. Asi jen to, že dárky se pohybovaly v podobě peněz (následujou knihy za to), pak jsem dostala bramburky (jediná "sladkost" co smím jíst), růže od bráchy, deodorant (ne nechápu proč mi švagrova jak na narozky tak na svátek kupuje deodoranty, už si to fakt asi začnu brát nějak osobně:D) a pak hlavní dárek co jsem si objednala a rodiče zaplatili je můj externí disk, ale o tom jsem vám už psala:)
Ano vidíte dobře žádné bonboniery nebo čokolády. Já totiž kvůli nemoci sladkosti a hlavně čokoládu vůbec nejím, protože z ní usínám (doslova), takže to u mě nečekejte a proto je problém s tím, co mi koupit. Když nejím, nepiju. Mno maj to se mnou těžký, ale nejlepší bylo Tátovo přání: všechno nejlepší k narozeninám, hodně štěstí zdraví a není ti co koupit, ale víš, že jak budeš potřebovat peníze na něco tak stačí jen říct. To mě fakt dostalo:D Je to vtipálek:)
Bože 24. Mno ne, že by se pro mě něco měnilo. Jen myslím na to, že už jen 2 roky můžu používat ISIC kartu a to mě děsně štve, protože ji používám dost často :p Ale tak co se dá dělat :)
Jinak teda doma proběhla oslava v takové komornější atmosféře s dortem, který mi máma upekla a kvůli mě do něho dala místo ananasu mango, protože to narozdíl od ananasu smím, tak aby i tak mě nepoložilo množství histaminu v celém dortě, tak aspoň tím mangem se to snažila regulovat :) Mno byl dobrej, i když jsem teda měla jen maličký páseček:) Jinak další oslavu nějak neočekávám. Totiž s kámoškama si půjdem někde posedět, protože kámoška měla narozeniny 21.11. tak to spojíme a další kámoška mě už půl roku připravuje, že má pro mě nějaký supr dárek, tak to jsem teda fakt zvědava co to bude. Možná zítra před seminářem Mikra se to dozvím:)
A krom toho, že mám narozky dneska, tak přesně za měsíc jsou Váááánoce :D o5 musím napsat, že ten čas děsně letí :)
Takže stačí už jen říct:
Happy Birthday to Me.


Alexander Skarsgard zamířil na Antarktidu

23. listopadu 2013 v 15:20 | Janiss |  True Blood
Ano je to tak. Pokud byjste hledali momentálně Alexe, tak se nachází na Antarktidě. Pokud někdo nevíte, kde to je, tak půjdete pořád na jih a na jih a na jih až dojdete do ledového království:D
Alex byl zachycen na letišti v Kapském městě, odkud celá výprava závodu Walking With the Wounded vyrážela směr Antarktida. Krom Alexe se účastní závodu 3 další týmy (Alex je v týmu US). V jednom týmu najdete "hvězdu" závodu a to Prince Harryho, kterého můžete vidět na animacích a videu v Cč.
Mno čeká je teda pořádná makačka. Protože Antarktida je známá silným větrem a kolísavýma teplotama. A hlavně, když vystoupili po 6hodinovém letu z Kapského města, tak v tu chvíli na Antarktidě bylo o 40°méně, než v Kapském městě. To musel být teda pořádný teplotní šok.
Mno, ale věřím, že to zvládnout a Alex s týmem US vyhraje :D


Pravdou je .....

22. listopadu 2013 v 21:21 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
..., že je mnohem jednodušší říct, že jsi asociální

..... nebo tvrdit, že tě lidé prostě nemají rádi

.......nebo předstírat, že tě to prostě už nezajímá

.......než si přiznat, jak osaměle a poškozeně se opravdu cítíš

To je důvod proč máme seriály/filmy/knihy, protože jedině k postavám se dokážeme připojit.
..................................................................................................................................
Půjčila jsem si tento post z Tumblru, protože se mi líbí a je hodně pravdivý :)

Pád Bílého domu (Olympus Has Fallen)

22. listopadu 2013 v 13:25 | Janiss |  Filmy
Jeden z filmů, které přišli v létě do kin a týkaly se Pádu Bílého domu. Tento film je s Gerardem a musím říct, že se mi dost líbil. Jo zase mi tam hral Morgan a zase roli, která mu prostě dokonale sedla:) Gerard jako vždy výborný, takže bylo jasný, že film nebude z mého hlediska propadák. Jenže byly tam některé stupidní scény, jako např. střílečka s kulomety do vchodu domu a co udělají agenti, vyběhnou ze dveří :D Jo vskutku inteligentní.

Kdo v tom hraje:
Gerard Butler, Morgan Freeman, Aaron Eckhart, Radha Michell, ...

O čem to je: (ofic.text)
Zcela nečekaný a velmi dobře připravený útok na Bílý dům za bílého dne završí uvěznění prezidenta Benjamina Ashera a jeho nejbližších spolupracovníků v nepřístupném bunkru v podzemí budovy. Při útoku je zcela zdecimována prezidentova ochranka, s výjimkou jediného člověka - jeho bývalého osobního strážce Mikea Banninga. Expříslušník zvláštních jednotek využije všech svých schopností a hlavně detailní znalosti prostředí Bílého domu k tomu, aby v jeho útrobách nejen přežil, ale navíc aby ve spolupráci s prezidentovým zástupcem Allanem Trumbullem, který se snaží řídit záchrannou operaci zvenčí, osvobodil hlavu státu. Jenže čas ubíhá, a pokud nebudou nereálné požadavky teroristů splněny, nebude už koho osvobozovat. Kdesi v Bílém domě se navíc skrývá prezidentův syn, jehož případné zajetí by v téhle válce nervů mohlo být rozhodujícím faktorem.

Evoluce Jokera

20. listopadu 2013 v 13:19 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
Joker záporák ve filmech o Batmanovi. Joker je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav a záporáků vůbec. Vždyť mám přes jednu celou stěnu obrovský plakát:)
Každopádně Joker nebyl jen Heath Ledger, i další dva a to Jack Nicholson a Cesar Romeo. Který podle vás je nejlepší? Určitě, každý má něco do sebe. Přiznám se, že film s Cesarem Romeou jsem neviděla, ale podle fotky mi moc jako Joker vzhledově nepřipada, krom toho ehm úsměvu. Ale spíš takový veselý klaun. Zato Jackův Joker je takový vysmatý slizoun:D Nevím proč mi připomíná takové zlé dvojče Šášy Krustyho:D Zato Heath to je prostě můj milovaný Joker:D
Když jsem našla ten obrázek tak k tomu bylo rovnou napsáno: Jokerové, ale všichni víme, který je nejlepší. Tak, který podle vás? Asi se mnou budete souhlasit, že je to Heath. Heath, který se do role tak položil, ať za to zaplatil životem:(


Alexander Skarsgard hostující v Eastbound & Down

18. listopadu 2013 v 16:16 | Janiss |  True Blood
Eastbound & Down je seriál HBO, který se začal vysílat v roce 2009. Alex je hostující hvězda ve finální čtvté sérii a hraje syna Tobyho.
Přátelé to video musíte vidět, už jen ta fotka stačí, aby mě to rozdrtilo:D Bože takové kudrliny:D Jak může 37 letý chlap hrát studentíka:D No Alexovi byjte to sežrali i naviákem, že mu je přes 20:D Každopádně bože, co to je za seriál?:D Stačí pár těch scén s Alexem a říkám si, že to musí být teda pořádná hovadina:D Nedivím se, že do toho Alex šel. On si vždy vybírá takové hovadiny, kde se neukazuje jako Sex Symbol, ale jako pakoš :D Ale když tak koukám na Csfd, tak to má sakra nějaký vysoký hodnocení:D Mno až bude čas, kouknu na ty díly, kdy tam je Alex.

Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!