Prosinec 2013

Rok 2013 končí, začíná rok 2014

31. prosince 2013 v 15:06 | Janiss |  Různé žvásty
Dneska probíhá poslední den roku 2013.
Přestože by 13 na konci evokovala špatný rok, tak v mém případě to tak nebylo.
Pro mě to byl hodně dobrý rok. Po velkém boji dopsana bakalářka. Udělané státnice a obhajoba bakalářské práce. Výlet o5 do Londýna do Harry Potter studii a London Film and ComicCon. Svatba mé Sestry. Dva týdny strávené s mýma Sestrama. Následné promoce, které dokázaly rozbrečet tátu v momentě, když jsem složila přísahu a šla si převzít od děkana diplom. Nikdy jsem větší hrdost v očích rodičů neviděla :)
Pak po letech rodinná dovolená na horách. Nástup na navazující studium. Prodání rodinného baráku a tím pádem zajištění si finanční rezervy. Ne nejsou to moje peníze, ale od rodičů, ale i to se počítá:D
Potkání Ho :)
Výborný vánoční sraz v Praze. A kupu úžasných filmu shlédnutých v kině.
Jo byl to hodně hodně dobrý rok a doufám, že 2014 bude ještě lepší, i když o tom na druhou stranu dost pochybuju, že by 2013 mohl předčít :D
Je jasný, že asi se mi toho pozitivního v tomto roce stalo víc, ale to co jsem vypsala je prostě ta topka :)
Ale zase aby to nebylo až tak veselé, tak na rok 2013 bych dala jedno mínus. A to zjíštění nemoci, kterou mi zjístili, ale se kterou bojuju už pár měsíců a i když je to nekončící boj s omezeními, tak přesto mě nerozhází a díky zdravé stravě bez všech barviv, éček, sladkosti, alkoholu atd.. se cítím lépe :)

Přeji Vám všem ať si vstup do Nového Roku užijete (mě čeká filmovo/herní odpoledne/večer s kámoškou). Ať je Váš rok 2014 vyjmečný a taky vám přeju hodně štěstí a zdraví do toho Nového roku s krásnou číslovkou 2014 :)


Luke Grimes opustil True blood

31. prosince 2013 v 13:28 | Janiss |  True Blood
Luke Grimes neboli James v 6 sérii True blood, se neobjeví v 7 sérii.
Možná jste si mysleli, stejně jako ostatní, že postava Jamese bude mít své místo po boku Jessicy, ale opak je pravdou. Herec požádal o vystoupení ze smlouvy a v 7 sérii se neukáže. Dle blízkého okolí je důvodem ten, že Luke podepsal smlouvu kvůli tomu, že chtěl spolupracovat s Deborah (Jessicou), jenže po přečtení scénáře pro 7 sérii se mu to nelíbilo, kam jeho línie směřuje a tak proto odstoupil. Někteří toto kritizujou, že to je díky tomu, že podepsal smlouvu na 50 Odstínů šedi, které se točí ve stejné době. Mno popravdě těžko říct jestli to je kvůli tomu, jestli si myslí, že je taková hvězda (ne fakt není) a může si jen tak odstupovat a dávat přednost jiným projektům. Zvlášť když čekám, že v 50 odstínech bude mit beztak maximálně 2 scény:D Lidi na tumblru jsou naštvaní s tím, že se prostě neodchází ze seriálu a zvlášť v poslední sérii. Přirovnávají ho k Alexovi Skarsgardovi. Že on má několik projektu naraz, má peníze, prestiž a přesto zůstává s True blood, i když všichni vědí, že seriál se co sérii zhoršuje (podle některých). Ale přesto zůstane jako všichni. Luke přišel v 6 sérii, šup přepsali mu scénář a on si řekl, ne a tak odstoupim. Je fuk, že si ho fanoušci oblíbili a čekali co přinese do 7 série. Mno je to sobec:p
Díky jeho odstoupení se musí jeho role přepsat a neví se, jestli postavu úplně vyškrtnou a nebo ji přeobsadí.


Pacific Rim

29. prosince 2013 v 14:50 | Janiss |  Filmy
Když jsem viděla trailer, říkala jsem si, sakra co to je za hovadinu? Hlavně mi tam vadil Charlie, protože to je prostě Jax. Nj ale tak koukla jsem a říkala si, jaký jsem vůl :D Bylo to výborný a překvapující. Třeba jak ten jeden robot vytasil ten meč to bylo aaaaaaaaaa :D Jo já slintala blahem :D Nemluvě o tom, že po tom filmu jsem uznala, že Charlie by byl výborný Christian Grey.

Kdo v tom hraje:
Charlie Hunnam, Idris Elba, Robert Kazinsky, Charlie Day, Rinko Kikuči, Ron Perlman, ...

O čem to je : (ofic.text)
Z moře se vynoří obrovské příšery Kaiju a pustí se do války s lidstvem, která si vyžádá milióny životů a lidstvo na roky zatíží. Pro boj s Kaiju byla vyvinuta speciální zbraň: masivní roboti zvaní Jaegers, kteří jsou simultánně ovládáni dvěma piloty, jejichž mozky jsou propojeny neurálním mostem. Jenže i tihle roboti se tváří v tvář nezničitelným Kaiju zdají být téměř bezmocní. Na pokraji porážky nakonec síly bránící lidstvo nemají jinou možnost než obrátit svoji naději směrem ke dvěma nečekaným hrdinům: bývalému pilotovi a nezkušenému nováčkovi, kteří se dají dohromady, aby společně řídili slavného, nicméně zároveň zjevně zastaralého Jaegera. Společně budou čelit hrozící apokalypse jako poslední naděje lidstva.

Alan Jackson - Remember when

28. prosince 2013 v 19:50 | Janiss |  Videa
Remember when je úžasný song. Takový trochu country:) Video k songu je sestříhaný love story z Vzhůru do oblak. Ten text s k komu videu úžasně hodí :)


Božský bastard

27. prosince 2013 v 14:39 | Janiss |  Čtenářský kout
Další kniha vydána díky tomu, že byla počata jako fanfiction a přes oblibu čtenářů byla vydana (stejně jak 50 odstínů šedi). Jen jsem nikde nenašla, podle čeho ta fanfiction byla napsana. Ale myslím, že tomu kdo to četl je jasný, že podle Twilight určitě ne:D
V té knize není příběh. Nebo je, teda ne určitě není:D Tam jde jen o jednu věc ano o sex, který nakonec má happy end. Ale mě to bavilo. Já se u toho zasmála. Měla jsem knihu přečtenou za jeden den, takže + za čtivost:) Trochu mě štvalo jméno hlavního hrdiny a to Bennett Ryan, protože jsem si ho furt nepamatovala. Je to takový zmetek, ale pak se dovíte, proč takový je. Velké ale hodně velké plus má kniha v tom, že je napsána z obou pohledu. Jak z Bennettových tak z Chloeních. Jen mi trochu vadí, že v Chloe ve svých částech je jiná, než z pohledu Bennetta. Prostě mi tam trochu to nesedí. Ale třeba to je jen můj pocit :)
Taky zvláštností té knihy je to. Že to nenapsala jedna spisovatelka. Ale dvě, které se znají z netu:) A jméno na obálce je jejich pseudonym.
Já si tu knihu oblíbila a těším se, až v ČR vyjdou další díly ze série Beautiful ..... Ale to si asi ještě dlouho počkám.
Jo a oblíbila jsem si Bennetta a jeho části, ale stejně na Christiana Greye prostě nemá :D

Obsah knihy:
Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný - a naprosto neodolatelný. Božský bastard.
Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní - naprosto nesnesitelné - stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout - nebo je rovnou poslat k čertu -, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.
Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali.

Vánoční nadílka

26. prosince 2013 v 12:51 | Janiss |  Různé žvásty
Konečně mi trochu ustoupila horečka a tak vám můžu povykládat o Vánocích.
Tak po 24 letech jsem nešla dopoledne na Vánoce k tetě. Jo štvalo mě to, ale s horečkou jsem ven prostě nemohla:p
Prvně se říkalo, že k nám brácha s rodinu nepříjdou, protože pes k nám nesmí. Mno všichni jsme věděli, že se stejně přifaří. Před večeři jsem ještě spala a vylezla těsně před 5 hodinou. Všichni vyoblíkaní a já ve vytahaných teplákách a zelený mikině. Máma jen: to už upravena k večeři? Jo! :D
Mno takže večeře probíhala normalka. Poprvý jsem nečetla dárky. Na to jsem fakt neměla sílu. Takže jsem jen seděla a přebírala dary.
Mno a ty dárky? Jak jsem říkala, nic originálního. Teda krom el.kartáčku. Bože proč mi koupili el.kartáček?:D Nejhorší, že já jsem chtěla hru Hobita. A tam taková krabice co tomu Hobitovi byla podobná. Tak já trochu natěšená a tam šup DVDpřehrávač. Mno tak dobrý, ten jsem chtěla. A pak jsem chtěla hru Battleship a zase krabice, která na to vypadala. Tak jsem si říkala jo teď už to vyjde hmm odbalím to a tam ten el. kartáček. Bože to mě zase nasralo:D
Taky jsem tam našla MP4. Přiznám se, že jsem se lekla, když jsem ji odbalila, protože vypadala černorůžově :D ano růžově :D Ale nee podle popisu to je fialová :D Uf.
Taky jsem dostala 3 knihy. Dva díly Krevních pout a Božského bastarda. Toho jsem už stačila přečíst a dobrý :)
Taky kosmetika. Naprosto zbytečná:D Typicky ponožky tentokrát se Snoopy. Pyžamové triko se sovičkou a dárek od kámošky. Odznak s Relikviema a Thorinův klíč (viz.dole), jako přívěšel na krk. Ale největší radost jsem měla z kalendáře s The Mortal instruments. Aneb dárek, který jsem poslala bráchovi ať mi ho objedná, že to přesně chcu. Mno ještě, že to pochopil :) A jo ještě valečkový polštář nebo jak byhc to pojmenovala :)
Takže jo mohlo to být lepší, ale i o hodně horší. A co vy, jak se vám o Vánocích zadařilo?


When Christmas Comes To Town

24. prosince 2013 v 12:50 | Janiss |  Různé žvásty
Po roce jsou tu o5 Vánoce.
Povím vám, nám se daří. Prvně nám teče pračka, pak něco se sporákem, nový stromek nepasuje do našeho tradičního stojánku s trpaslíky, světýlka na stromku nesvítí, koupíme nové, přestanou svítit a já k tomu všemu jsem marod a v horečkách:p Jo ať žijou Vánoce. Mno Vánoce. Jo dobře nosím celý den santovskou čepičku a na nohách mám senzační sobí ponožky (viz.fotka), ale kde je sakra ten sníh? U nás je 19°:p Hnus toto velebnosti :p
Jinak mi narvali dárky na zabaleni. V neděli jsem je balila od 7 do 1 rána a pak v pondělí ještě tak 2 hodiny:p Prostě balte přes 70 dárků v různých tvarech. Fakt fuška. Koukala jsem na minulé fotky Vánoc a tam jsem jich balila 35. Sakra co to je:D Mno jako já žádné překvapení pod stromkem neočekávám. Moje rodina je naprosto neoriginální a bez nápadu. Takže já píšu seznam co chcu a jen se modlím, aby tam z toho něco bylo. A taky jsem si nakoupila pár dárku sama a dala jim to zaplatit a zabalit:p Ale třeba překvapi. Ale pochybuju o tom:D Jediný co mě si překvapí bude dárek od kámošky. Má být spojený s nějakým fandomem tak jsem vážně zvědava :)

Takže je čas na to tradiční. Přeji Vám všem krásné Vánoce a ať pod stromečkem najdete vše co si přejete a hlavně ať jste zdraví a ne v horečkách jak já :)))


Christmas Songs - Glee

23. prosince 2013 v 16:22 | Janiss |  Videa
Koledy nebo Vánoční písně (pojmenujte si to jak chcete) k Vánocům jednoznačně patří. Tento rok ulítávám na Glee koledách. Našla jsem výborný video na youtube, kde jsou koledy ze 3 sérii. Mno než jsem vám ho tu stačila dát, tak to video vymazali:D Sakra!:D
A nikde už to není. Mno tak první řadu máte zde a třetí viz.dole :)Osamělý jezdec (Lone Ranger)

22. prosince 2013 v 12:56 | Janiss |  Filmy
Dobře přiznám se, koukla jsme na to jen kvůli Johnnymu. Totiž ten motiv mě nějak vůbec nezaujal. Vlastně ani ta hlavní postava. Jo Johnny byl výborný, ale tak k němu už nemůžu nic psát,je dokonalý ve všem:D Popravdě není to film, na který bych se koukla znova dobrovolně. Jo semtam jsem se zasmála, ale že by mě to nějak dostalo to ne. Docela i chápu to nízké hodnocení na Csfd.cz

Kdo v tom hraje:
Johnny Depp, Armie Hammer, William Fichtner, Helena Bohnam Carter, ...

O čem to je: (ofic.text)
Indiánský bojovník Tonto se dělí o dosud nevyřčené příběhy, které způsobily proměnu Johna Reida, muže zákona, v legendu spravedlnosti - společně s diváky se vydává na divokou jízdu plnou velkolepých překvapení a humorných neshod, které musejí oba rozpačití hrdinové překonat, aby dokázali společně bok po boku bojovat s lidskou chamtivostí a korupcí.


Alexander Skarsgard - na vrcholu Jížního Pólu

21. prosince 2013 v 12:50 | Janiss |  True Blood
Hmm jak může mít jížní pól vrhol, když je vlastně dole?:D To mě jen tak napadlo, jak jsem si přečetla co tam Alex dělal. Vlastně teoreticky tam chodili opačně:D Vždyt když si představíte globus, tak sakra ten jížní pol je převráceně :D Nějak mi to hlava nebere, ale to je možná proto, že jsem nachcipana a chce mi prasknout:D
Každopádně Alex hnedka jak se dostal na ten vrchol, tak co udělal? Ne nezabodl vlajku Švédska, ale vlajku jeho milovaného švédského fotbalového týmu Hammarby.

Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!