Srpen 2016

Nové tři písmenka před jménem aneb cesta za titulem

30. srpna 2016 v 15:35 | Janiss |  Různé žvásty
Tak vám teda oznamuji, že z Bc. Janiss, se včerejším dnem (přesněji v 8 ráno) stala Ing. Janiss neboli Inženýrka ekonomie:)
Fuj je to za mnou :D 7 a půl let na univerzitě skončily. Už nikdy víc. Povím vám, že těch 20 let na škole si vybralo na mě daň, ale i přesto mi to bude chybět.
Do školky jsem chodit nesnášela, a tak mě tam nedávali. Ze základky jsem utíkala zpátky domů, takže z toho byli všichni na nervy, ale až v posledních ročníkách jsem to tam nějak dokázala přetrpět. Střední (Obchodce - soukromá, už tehdy jsem z táty tahala prachy co to jen šlo :D) pro mě byla jako za trest. Jako měli jsme dobrý kolektiv atd.., ale pro mě to byla nuda. Já měla svůj svět a ten školní mě nebavil a nezajímal. Ty stupidní ekonomické věci, angličtina a němčina byli (a jsou) mým nepřítelem. Jediné co mě bavilo byla matika a literatura (looseeeeeer :D). Ale tak přežila jsem ji. Po matuře jsem se rozhodla jít a zkusit něco co by mě bavilo. Odhodlávala jsem se a podala si přihlášku do Brna na dějiny filmu a uměnovědná studia (někteří z vás, stálice na mordrezii, si možna toto období pamatujete, z jmenovaných by to mohla být Sába:D). A i když to bylo v Brně a já byla (a i trochu furt jsem ok kecám dost jsem:D) typ co nechce od maminky s tatinkem, tak jsem to riskla, bo bych si to vyčítala, že jsem to nezkusila. Mno nevzali mě :D Tak jsem šla na přijímačky na filozofii do Ostravy. Hmm ani tam mě nevazali :D Tak mi nezbývalo (ok zbyla ještě práce, ale ehm nejsem pracující typ:D) nic jiného než jít na Obchodně podnikatelskou fakultu (OPF) Slezské univerzity. Mno a tam jsem se dostala na poprvé. Vydala jsem se na ekonomickou školu, já co nesnášela ekonomii atd.. :D Magoooor. Dostala jsem se na obor Cestovní ruch, já která nesnášela jazyky. Magooor.
Ten rok byl jeden z nejlepších v mém životě. Kupa nových přátel, pařby každý týden, každý týden v lihu na přednáškách, sice nudné a těžké semináře, ale zvládali jsme to. Teda zvládali, jak se to vezme. Školu jo, zkoušky ne :D Po roce mě vyhodili :D Ale mě vyhodí dveřmi a já přilezu oknem. A podala jsem si znova na OPF přihlášku, tentokrát na obor Sociální management.
Zase jsme byli úžasný kolektiv a poprvé mě škola začla fakt bavit. Jako to co se učilo, ta socka, filozofie, adragogika atd... Sice jasně zase tam bylo mikro/makro/matika a xdalších ekonomických sraček a angličtina (ble), ale dalo se to. Zase to byly úžasné roky s úžasnýma zážitkama, které jsem nikdy nečekala, že zažiju.
Mno a po třech letech jsem si zasloužila titul bakalář ekonomie.
Ale to mi nestačilo a do práce se mi nechtělo, takže jsem si podala další přihlášku, ale tentokrát na obor Veřejná ekonomika a správa (taky na OPF). Magooor nepoučitelný :D
Mno co si budem povídat, už to bylo jiné kafe. Tak jak na bakalářích se s náma ještě trochu mazlili, tak tady to byl už pomalu boj o přežiti :D Celé roky nám tlačili do hlavy, že jsme konkurenti, že máme jít přes mrtvoly atd..:D Hodně lidi vyletělo na mikru a makru, já se držela zuby nehty. Sice ve druháku jsem opakovala jeden předmět na 4x :D ale dala jsem ho. Ale najednou se mi do cesty postavil předmět Mezinárodní ekonomie, a došlo k prodloužení studia o rok. Tím pádem zaplacení skoro 20 000 školné a dalšího roku trčení na škole:D Ale tak byla to pohoda, i pak ten předmět jsem překonala levou zadní a já se mohla pustit do psaní diplomky.
V červnu jsem se vydala ke státnicím, a jak někteří víte, tak jsem dala státnice z ekonomie za E a diplomku za C (obhajobu za A) a obor za F. Ano vyrazil mě jeden hajzl :p Nebylo to kvůli tomu, že jsem to nevěděla, já to věděla, ale on prostě řekl, že ne a hotovo. Ale co, hádat se s ním nemůžete, že jo :p
A včera byl druhý den D. Včera jsem byla na opravných státnicích. A jak to tak bývá, tak mě jen tak něco nezataví. Trpěla jsem :D Měsíc jsem se učila, ale přesto to do hlavy nelezlo. Každé ráno jsem vstávala v 5 a učila se jak kretén, ale furt žádný výsledek. Nechápu jak se lidi učí při práci :D Obdiv :D Včera se stávalo o půl 4, a rychle jsem se snažila vše znova projet. Cíl byl jasný. Vytáhnout si 25 - podniková kultura a odměňování pracovníků. Jen ne právo nebo EU nebo veřejné finance.
Mno hnedka jsme šli s kámošem první. Já si vytáhla otázku a tam číslo 9. Trochu mě omylo, bo jsem věděla, že jsou to finace:D Sedla jsem a zjístala, že to je otázka Fiskální a Rozpočtová politika, takže otázka kombinující finance a ekonomii :D já se té ekonomie prostě nezbavím:D Ale uf to přece vím, vím to vím.
Jo definice jsem věděla, ale pak s cílemi a nástroji to bylo těžší :D Tak jsem to tam potila, ale překvapivě jsem byla v klidu. Fakt, že jo. Vyzvali mě, abych si sedla a začla. Tak jsem spustila. Profesorka kývala, pak se poptala na něco, já odpověděla, i neodpověděla, s tím, že si nevzpomenu (základní pravidlo nehádat se s komisi a neříct, že nevíš), pak jsem zaimprovizovala. Po takových 5-8 minutách mi řekla, že ji to stačí a já se začla zvedat a prchat :D Měla jsem to za sebou. Pak jsem čekala další 4 hodiny na výsledky. Prvně si zavolali ty co to nedali a nakonec zbytek s tím, že nás napínali.
Stáli jsme před komisi a předseda (nejpěknější profesor na univerzitě, za mých mladých bakalářských dob jsme spolu pařili ve studentském klubu:D), pronesl: Tak co? Jak to sváma je? Co myslíte? Mno nebudu vás napínat, a tak teda paní inženýrky a pánové inženýři... Buch kámen dole, jsem inženýr!!!!! Netuším jaké mám celkové hodnocení státnic, jen vím, že z oboru jsem dostala za C. Ale zbytek mi byl už úplný šumák :D Protože jediné na co jsem myslela bylo, že jsem inženýr :D Chápete to? Inženýr ekonomie!! Ekonomie!! Té hnusné ekonomie, která mě pronásleduje 11 let, no kdo by to kdy řekl :D
Po výsledcích pak došlo na objímání s kámošem a šlo se to oslavit. Teda oslavit, já si dala vodu, přátele piva a panáky a kecalo se a kecalo. A pak i lehce spalo na stole, protože to byl namáhavý den :D
A víte co jsem udělala? Nikomu to neřekla :D Nezavolala ani nenapsala sms:D Ale tak já chtěla vidět výraz rodičů na vlastní oči (povím vám stálo to za to :D) a přitom jsem chtěla, aby byli první, kdo to budou vědět.
Přišla jsem dom. Dala si věci na háčky, a táta šel z kuchyně a já na něho, tak je ze mě inženýr ekonomie! On málem brečel a samovolně mi skočil kolem krku :D Máma byla tež ráda, ale spíš stylem, konečně to má za sebou :D Fakt stálo to za to to vidět, i když pak jsem byla sprdnuta, že jsem jim nedala dřív vědět :D Ale to mě pak sprdly i Sestry a kámošky, že se neozývám :D
Takže yaaaay jsem Inženýr. Je konec. Škola skončila. Promoce budou až v říjnu a to bude naposledy, kdy se na univerzitě ukážu.
Ale stejně vám povím, že mi to chybět bude. Já tu školu měla ráda. Už teď mi chybělo sezení na přednáškách a seminářích. Jo to učení mi chybět nebude, ale ten proces a atmoška jo:)
Musím říct, že nelituju toho. Nelituju toho, že jsem se na ty školy dala, že jsem vydržela pokračovat, i když mě vyhodili, i když se mi postavily překážky do cesty, vždy jsem je překonala a nenechala se zastrašit. Nedovolila jsem škole, aby nademnou vyhrála. Vždyť já se ani z toho F z oboru nesesypala. Prostě ne. Já razím heslo neukázat svou slabost a nic nevzdat! I když je to těžké, tak když je člověk už tak daleko, tak prostě to musí překousnout a jít si za tím vším:)
Já školu nepřežívala, já si školu užila, teda co se týše výšky. Zbytek jsem doslova přežívala :D Ale co, to už je minulost.
Teď je zase potřeba začít novou kapitolu. Takže z absolventa univerzity, se zítřejším dne stává nezaměstnaný na úřadu práce :D Supr :D:D


Alexander Skarsgard - 25.8.2016

30. srpna 2016 v 13:24 | Janiss |  True Blood
Alex na své narozeniny zašel do baru s přáteli, kde dostal i pár dárků. Napřiklad obraz od samotného autora a kšiltovku:) Takže si ty svoje narozeniny asi pořádně užil :)


Alexander Skarsgard - 24.8.2016 Sweden

26. srpna 2016 v 11:29 | Janiss |  True Blood
Alex byl 24.8. ve švédském obci Nacka na východ od Stockholmu. Alex tam natáčel nějaký projekt, o kterém se nic neví, ale že pry brzo se něco dozvíme. Tak jsem na to zvědava co to tam teda natáčel :) Dle jeho oblečení (vlastní) a jedné natáčecí fotky, bych řekla, že asi nějaký rozhovor či co. Mno tak snad se dovíme a uvidíme o co tam vážně šlo :)
Každopádně mě baví ten jeho uvolněný rošťácký výraz na těch fotkách :)Happy Birthday Alex

25. srpna 2016 v 11:30 | Janiss |  True Blood
Copak je dneska za den? Ano je 25.8. a to znamená co? Že můj nejmilovanější upírský vikind Alexander Skarsgard má narozeniny :))
Věřili byste, že slaví 40 narozeniny? Já teda ne. Teď když má svůj nový mladistvý sestřih, tak bych mu víc jak 35 let nehádala:D
Vypada úžasně a musím říct, že doslova stárne do krásy. To prostě není fér u těch chlapů :D
Co bych mu popřála, kdybych měla možnost? Hmm asi hlavně štěstí a aby konečně našel nějakou, se kterou by chtěl založit rodinu, kterou chce:) Přece jen ty jeho švédsko vikingské geny by se měly rozšiřovat co v největším počtu:D


Alexander Skarsgard - 21.8.2016 Sweden

23. srpna 2016 v 13:17 | Janiss |  True Blood
Alex se v neděli účastnil fotbalového zápasu jeho oblíbeného klubu Hammarby, který mimochodem vyhráli.
Alex tam byl s bráchou Valterem (na fotce nalevo v černé kšiltovce) a s přáteli. Samozřejmě ho odchytli i fanoušci a i malé pidi fanynky, se kterýma se nadšeně fotil na nádraží :D Poté take supr fotky z oslav z hospody a jeho muckající fotka s kamarádem :D
Taky se objevilo video z toho, jak se fotí s prckama a je tam úžasný :) Takže na video se můžete podívat ZDEAlexander Skarsgard - 19.-20.8.2016 Sweden

21. srpna 2016 v 18:20 | Janiss |  True Blood
Tak nakonec je Alex stále ještě ve Stockholmu. Divný, že bude slavit narozeniny ve Stockholmu s rodinou (doufám, že budou z toho fotky) a jeho přítelkyně Alexa je na dovolené na Malorce, hmm žeby problémy v ráji?
No každopádně objevily se dvě fotky. Tentokrát mi nevadí, že jsou jen dvě. Protože i tak stojí za to.
Aaaaaa Alex se ostříhal :D A má vousy. Ach bože to je nádherný pohled:D Jako ne že by mi ty jeho delší vlasy vadily, to nee, ale takový krátký sestřih měl naposledy před 2 roky, takže jsem z toho nadšená :) A teda když kouknete na tu fotku v bílé košili, typovali byste mu, že mu za 5 dní je 40? S tím sestřihen nejmín o 10 let omládl :)


Tajný život mazlíčků (The Secret Life of Pets)

20. srpna 2016 v 12:56 | Janiss |  Filmy
Tak na tento film jsem se těšila od chvíle, kdy jsem viděla krátký trailer. Bylo jasné, že musím na to do kina a těšila jsem se, jak malý Jarda. Takže možná proto to bylo pro mě zklámání. Jako jo zasmála jsem se, ale čekala jsem od toho víc. Prostě dle mě všechno nejlepší dali to traileru, takže už to nebylo v tom filmu ono. Škoda :p Jako neříkám, že to bylo špatné, ale jak říkám čekala jsem víc. Ale víte co se mi líbilo? Dabing :D Ten výběr hlasu byl boží, to se jim fakt povedlo. I výběr druhu mazlíčků a těch jejich povah:)

Kdo v tom hraje:
Louis C.K., Kevin Hart, Eric Stonestreet, Steve Coogan, Ellie Kemper,...

O čem to je: (Csfd.cz)
Co dělají vaši čtyřnozí miláčci, když nejste doma? Odpověď na otázku, kterou se trápí každý kočičkář a pejskař, najdete v animované komediální lahůdce Tajný život mazlíčků. Max a Katie jsou spřízněné duše, ti naprosto nejlepší kámoši na světě. Co na tom, že Max je pes a Katie člověk? Kdyby se Katie každý den na dlouhé hodiny neztrácela a nenechávala Maxe samotného v jejich bytě, byl by to nejspokojenější hafan pod sluncem. Takhle to aspoň platilo do chvíle, kdy si Katie přivedla z útulku chlupaté psí monstrum jménem Baron a rozhodla se, že od té chvíle budou žít ve třech. Mezi Maxem a Baronem to byla nenávst na první pohled. Od první vteřiny vymýšlejí, jak tomu druhému ztrpčit život, což je přivádí do čím dál komplikovanějších situací.

Alexander Skarsgard - new project The Aftermath

19. srpna 2016 v 8:33 | Janiss |  True Blood
Včera se objevila novinka, že Alex přidal ke castu filmu The Aftermath, kde si zahraje po boku Keiry Knightley.
Má se jednat o film podle bestselleru Rhidian Brook a děj bude zasazen do poválečného Německa v období 1946. Alex by měl dle všeho hrát britského plukovníka a manžela právě Keiry. Nic dalšího se o tom neví, jen to, že produkce se ujal Ridley Scott.
Mno popravdě mě to moc nepotěšilo:D Teda jo supr další Alexův film, doufám, že bude mít uniformu, protože v uniformě vypada úžasně :D Ale netěší mě, že se tam objeví s Keirou. Já ji moc nemusím. Mě děsně vadí její xicht a ty výrazy co s nim umí :D Ale ne budu se pak soustředit jen na Alexe a ne na ni:D


War on Everyone - trailer

17. srpna 2016 v 20:08 | Janiss |  Videa
O War on Everyone jste už tady na blogu četli. Je to film, který natočil Alex s Michaelem Peňou a který propagovali na Berlinale, kde jsem se s něma setkala.
I když už byl na festivalu v únoru, tak pořád nebyl puštěn do normálních kin:p Jako nečekám, že bude u nás v kině, ale už se těším až se na něho kouknu. Už ten trailer mě děsně baví a to, že tam je Alex je prostě jasný tahoun :D


Alexander Skarsgard - Way Out West Festival 12.-13.8.2016 Sweden

14. srpna 2016 v 20:06 | Janiss |  True Blood
Objevily se další fotky Alexe z hudebního festivalu Way Out West. Sice mám titulek, že jsou z 12. a 13.8., ale je možné, že se mi tam zamíchaly i nějaké z 11.8. Těžko říct. Nedávají to zrovna nějak postupně na instagram :D
Fotky jsou jak s fanoušky, tak i s Alexovými přáteli. Těžko říct, kdo je kdo :D Jediný Fares je jistý, ten je kategorie kámoš:D
Jak jsem si stěžovala, že chci rifle, tak moje prosby vyslyšel a oblékl si je :D Hodný :D Takže já jsem zase na nějakou dobu spokojena :D:D
Fotky jsou suprové a dle videa, které najdete ZDE, to vypda, že si ten festival zase pořádně užívá :)

Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!