Listopad 2016

Children In Need 2016 Fantastic Beasts Special with Eddie Redmayne

30. listopadu 2016 v 19:58 | Janiss |  Videa
Blíží se Vánoce a to znamená kupa vánočních reklam. Ale krom reklam jsou taky různé charity atd. No a protože furt je šílenství kolem Fantastických zvířat, tak se toho využilo a Eddie se zapojil do charitativního videa, kde hledá Pudsey Beard. A co takové hledání obnáší? Volání na všechny strany a hledání medvěda. Ve videu můžete krom Eddiho videt i Jamieho Dornana, Petera Capaldiho, Grahama Nortona a mnoho dalších, které budou znát převážně ti co sledují anglické seriály, pořady atd.:)
A o co jde s tím Pudsey Beard? No dočetla jsem se, že to je charita Children in Need, jejiž maskotem je právě žlutý medvěd. Charita podporuje děti, a má podobný smysl jak Movember, jen s tím rozdílem, že si chlapi nechají narůst plnovousy. A dle všeho to je pod záštitou BBC, jejichž vize je, aby každé dítě ve Velké Británii mělo dětství, které je bezpečné, šťastné a zabezpečené a mělo možnost dosáhnout svého potenciálu.


Posíláme pohledy do Belgie

28. listopadu 2016 v 19:08 | Janiss |  Ostatní věci bez kategorie
Na FB probíhá výzva dvou malých klučinů z belgické školy, kteří nám čechům poslali vzkaz, že by rádi od nás dostali pohlednice napsané v češtině. Když se podíváte na FB stárnku (ZDE), kde jsou ty výzvy postovány, tak si můžete všimnou, že naše výzva má přes 2 tisíce lajku a od ostatních jen pár. Jo češi se do toho pustili hezky. A i já zítra vyrazím na poštu a pošlu jim pohled z mého města :) Tak co na to říkáte vy? Půjdete taky do toho?
Já si myslím, že to je dobrý nápad a je fajn, že se to tak sdílělo a já se o tom dozvěděla. Hlavně ti kluci vypadaji sympaticky, tak proč jim nepomoc s jejich prezentací :)))


Smurfs: The lost village - trailer

26. listopadu 2016 v 19:18 | Janiss |  Videa
Šmoulích filmu bylo až moc a popravdě je moc nemusím. Hlavně ne ty nové, kde jsou lidi jako lidi. Protože když je film o šmoulech, mají tam být šmoulové a ne lidi :D No a objevil se trailer na nové šmouly s podtitulem ztracena vesnice. Tu grafiku moc nemusím, ale jo jde to. Vypadá to zajímavě a trochu mě štve, že v tom traileru není ukázano, kdo jsou ti obyvatele té vesnice, protože to mě fakt zajímá :D
Jo a taková zajímavost, jednoho šmoulu, přesněji Siláka, dabuje Joe Manganiello, kterého můžeme znát jako Alcida z True blood :) Ani mě nepřekvapuje, že dabuje zrovna Siláka :D


Mortal Instruments: Město ztracených duší

23. listopadu 2016 v 16:21 | Janiss |  Čtenářský kout
Pátý díl TMI, který mi trval hodně dlouho, než jsem ho přečetla. Totiž hnedka na začátku mě totálně dožrali, že oživili Sebastiana. Takže to mě tak nakrklo, že jsem to odložila a vrátila jsem se k tomu po pár měsících. Ale i přesto mi trvalo než jsem se do toho začetla, ale když už jsem se do toho začetla tak se mi to líbilo:)
Jo Sebastiana jsem si oblibila, ano i já byla tak naivní jak Clary, že jsem si chvíli myslela, že by to fakt nemusel být takový hajzl :D Naivni jak říkám :D Jeho plán byl dobrý, i když mi vadilo, že Jace nebyl Jace. Ta závěrečná bitva byla úžasná, takže jen tak dál. Doufám, že ji někdy uvidím v seriálu :)
Co mě dalšího dožralo na knize je vztah Magnuse a Aleca. Myslím to, jak se to cele vyvinulo. Já tak nadávala, když Alec lezl Camile a přemýšlel o tom, že by Magnuse udělal smrtelným. Bože já nadávala :D Ale pak, že ho Magnus opustil, tak jsem nadávala ještě víc :D I jsem měla málem infarkt, když jsem myslela, že je po Magnusovi, to mě málem rozbrečelo :D Uf ustál to, a teda doufám, že se dají zase spolu dohromady :(
I Simon mi pil krev (jo upírství mu svědčí :D). Já nevím ta postava mi prostě vadí, jak v knize, tak ve filmu, tak v seriálu :D
Tak a co se mi libilo. Takže jednoznačně Sestry a jejich výroba zbraní. Chtěla bych vědět víc o takových vedlejších maličkostech, jako odkud se berou zbraně, nebo to z čeho jsou atd.. Prostě to mě zajímá ne jen furt boj demon vs lovec :p
Ale u čeho jsem se fakt bavila, tak to byla Praha :D Z toho jsem nemohla a na twitter jsem upozorňovala všechny na starožitnictví u Staroměstkého náměstí, které ovládá démon :D Nebo ten fakt, že Praha je místem, kde vlkodlaci se paktují s upíry :D Boží. To se fakt teda povedlo :D
Takže na další díl se těším. Jo mám ho už snad rok v knihovničce, ale zatím mě odrazuje jeho hrubost :D
Jo a víte co mě zajímá? Kdo je sakra Magnusovým tátou. Typuju to na Lucifera :D

Obsah knihy:
Jace zmizel. Spolek si dělá starosti kvůli Sebastiánovi. Všichni se snaží na někoho svalit vinu, a také zjístit, jak můžou nejlépe ochránit Lovce stínů i zbytek světa před hrozícím nebezpečím. Clary však záleží jen na jediném - Jace zmizel. Clary ho teď musí najít a znovu ho zachránit. Než tenhle boj skončí, skoro každého - Clary, Simona, Aleka - čeká těžká zkouška lásky a důvěry.

Alexander Skarsgard - 18.11.2016 Stockholm

21. listopadu 2016 v 10:47 | Janiss |  True Blood
Alex je stále doma ve Stockholmu a fanoušci ho vyfotili při večeři, nebo třeba v nočním klubu s hráči fotbalového klubu Hammarby. Nejsem si jistá datumu fotek, ale mělo by to být dle všeho 18 a 19., ale těžko říct:) Každopádně je natočeno i jedno video s Alexem, které najdete ZDE. A teda by mě zajímalo co mu říká, když mu češe ty vousy :D


Fantastická zvířata a kde je najít (Fantastic beasts and where to find them)

19. listopadu 2016 v 17:22 | Janiss |  Filmy
Jsem nadšena. Ano jsem. Tento film mě v ničem nezklamal a za mě je naprosto úžasný.
Sotva se objevilo WB logo ve stylu HP, tak jsem se málem rozbrečela a umlátila neteř, že už to začíná :D Velice emotivní chvilka, kdy moje potterheadská dušička zaplesala radostí :D
Knihu nebo teda učebnici jsem četla, ale i přesto jsem si ty tvory vůbec nepamatovala :D Ale všichni byli suproví a ten malý kurolez byl boží. Tak trochu mi připomínal malého Grootika.
Celý motiv filmu se mi líbil. Eddie je jako Mlok Scamander naprosto senzační a takový děsně roztomilý:D I Colin Farrell mě děsně překvapil. Jak ohlásili, že tam bude tak jsem nadávala, že se tam vůbec nehodí. Jenže už po traileru mi bylo jasné, že jsem se pletla a během filmu se mi to potvrdilo. Byl naprosto senzační a brala bych s nim celý film :D I odstatní herecké osazenstvo bylo fajn.
No a teďka k filmu. Na filmu jde vidět ten americký pohled na tento svět. Je to přece jen trochu jiné a to ať kvůli nenošení hábitu, tak kvůli těm jejich Nečarům místo Mudlů:p Taky mě zaujala hůlka Mloka. Sakra proč je duta?:D Potěšily mě ty zmínky o Bradavicích, Brumbálovi atd.. To bylo supr. Taky jsem ráda, že co se týče přemísťování tak opustil dým. Jak jsem psala výše ti tvorové byli supr a je škoda, že v HP jich dostalo prostoru jen tak málo :( Ale zase tady si je užijem dostatečně. Nechybí ani vtipné momenty s nima, ale i napětí. No jsem zvědava jestli i další díly se budou točit kolem zvířat nebo jen kolem boje s Grindelwaldem.
A teď jedeme Spoiler
Já jsem fakt byla z postavy Percivala Gravese nadšená. A jak pak dal tomu klukovi ten nahrdelník s tím, že když se ho dotkne tak ho tím zavolá a ono se ukázalo, že ten nahrdelník jsou relikvie smrti, tak mi bylo jasné vo co go. Říkala jsem si jooo on se připojil ke Grindelwaldovi, protože jak víme z HP tak relikvie jsou jeho znakem. Bylo mi sice trochu podezřelé, že má s nim stejný účes jen má vlasy na černo, ale tak to jsem nechala být. No a jak na konci filmu Gravese chytnou a Mlok použije kouzlo a najednou se obličej Gravese (Colina Farrella) začne měnit na Grindelwalda (Johnnyho Deppa) tak jsem na to čuměla jak puk (je vtipné, že ti dva spolu natočili Imaginarium Dr. Parnasse, kde se ti dva měnili taky v roli:D). To jsem fakt netušila, že se stane :D Myslím, že jsem v tom kině seděla s otevřenou pusou údivem :D Fakt boží moment. A přestože jsem po informaci, že se tam má Johnny objevit nadávala, tak teďka jsem tak na 90% smířená, protože se mi tam líbil. Už vysvětluje proč nějakou dobu Johnny nosil ananas (ten jeho blond účes) na hlavě :D I tu má těch pár kilo navíc a udělali mu jinak barevné oči, ale jo libilo se mi to, i když přiznávám, že jsem si Grindelwalda vždy představovala trochu jinak :D Ale jedno se jim musí nechat. Tuto informaci o Johnym uměli dokonale utajit. Vlastně teprve před pár dny, tedy před premiérou, se proflákla informace, že si Johnny ve filmu zahraje a dokonce ještě později se zjistilo koho si to zahraje. Fakt jako za toto utajení všem tleskám :)

Kdo v tom hraje:
Eddie Redmayne, Colin Farrell, Dan Fogler, Ezra Miller, Ron Perlman, Katherine Waterston, Alison Sudol, Johnny Depp, ...

O čem to je: (Csfd.cz)
Newt Scamander přichází do NY se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku?

Alexander Skarsgard - 17.11.2016 Stockholm

18. listopadu 2016 v 18:33 | Janiss |  True Blood
Alex včera vyrazil na Bajengalan, teda něco jako ocenění hráční jeho milovaného fotbalového týmu Hammarby. Taky Alex podpořil Musikhjälpen což je švédské rádio a co jsem pochopila, tak oni ty peníze co vyberou dávají na nějaké projekty. Takže supr od Alexe:)
No a co se týka jeho tak dle videi (Zde a Zde) si to hodně užil :D A teda v tom límečkové tričku s krokoušem mu to seklo jako vždy :)


Alexander Skarsgard - photoshoot for Dior Magazine

17. listopadu 2016 v 22:09 | Janiss |  True Blood
Konečně se objevil nový photoshoot Alexe a tentokrát pro časopis Dior, který nafotil Nathaniel Goldberg. Netuším, kde ty fotky vznikly ani kdy. Totiž má tu kratší vlasy než nosil, ale zase delší než je má teďka. Hmm tak ho asi střihli, a pak to rychle nafotili, a pak se střihl pro film. Těžko říct.
Každopádně tyto fotky jsou dokonalé. Miluju černobílé fotky, takže už toto je velký plus u těch fotek :) To prostředí těch fotke se mi líbí, takové industriální a Alex na nich vypada prostě božsky :)
Nemůžu se rozhodnout, která fotka se mi líbí nejvíc. Asi možná ta poslední, ale na druhou stranu kdybych nevěděla, že to je on, tak bych si myslela, že to on není (kecám poznám ho všude:D). Nevím proč, ale vypada na ni jinak :D


Alexander Skarsgard - new interview for SBS

16. listopadu 2016 v 22:14 | Janiss |  True Blood
Protože žádné novinky o Alexovi momentálně nejsou (dle jedné stockholmské kuchařky a její fotky z instagramu, kde vyfotila dezerty a napsala k tomu, že jsou pro Alexe, tak by se měl vyskytovat teďka ve Švédsku, ale těžko říct), jsem se rozhodla, že vám přeložím (ok já překládala + spolupracovníci co jsem fakt netušila jak přeložit byla Sammy s Angie) jedno nové interview, které udělal pro australské SBS.com.

Alexander Skarsgard o War on Everyone, špatných policajtech a o lyžování s princem Harrym.
Hvězda True blood Alexander Skarsgard hraje hloupého, zkorumpovaného policajta v temné komedii War on Everyone, což je role, kterou získal opilý.


Vidíš tento film spíš jako evropský nebo americký?
Myslím si, že je to zajímava kombinace, což je důvod, proč to vypada tak odliště, protože se to točí kolem dvou amerických policistů v Albuquerque, ale je to viděno očima šílence z Londýna (má pozn. režisér filmu je angličan). Je to Johnova (má pozn. režisér filmu) pocta policejním pořadům a filmů z 60. a 70. let jako je "The Sweeney".
Film má dobrý název, protože uráží každého, a i když budou dělat špatné věci, tak přesto jim budete fandit. Pokud jde o policejní brutalitu neexistuje rasové profilování. Není to něco jako, že se zaměřují na bohaté, chudé nebo barevné lidi. Oni urážejí a ojebou každého, ať už se jedná o židy, muslimy nebo iry.

Jsi velmi zábavný, ale zatím hraješ přímé chlapy.
Ty situace jsou vtipné samy o sobě a zkazil bych je, kdybych se snažil být legrační, protože by to moc rozptylovalo.

Terry se trápí (má pozn. Terry je jeho postava ve War on Everyone)
Ano on to skrývá za nadměrným pitím. Je docela osamělý a ne příliš sebevědomý. Nemyslí si, že je chytrý obzvlášt v porovnání s Bobem (má pozn. Bob postava, kterou hraje Michael Peňa), který víc čte, je inteligentní a mnohem více kultivovaný.

John říká, že najímá takové herce, kteří jsou dobrými pařmeny
Nevím jak to dělá, ale viděl mě na klipu z roku 2013 z fotbalového utkání ve Švédsku, na který jsem šel s kamarády. Zpíval jsem tam a bylo to plné energie, a to se mu líbilo.

Byl jsi opilý?
Jo, byl jsem asi dost opilý.

Jak dlouho trvá než se opiješ?
Vážím 98 kilo, tak to trvá docela dlouho.

Beauty and the Beast - trailer

14. listopadu 2016 v 17:49 | Janiss |  Videa
Tak na tento film se těším od té doby, kdy oznámili kdo v něm bude hrát :) S netrpělivostí jsem čekala na trailer a je tu. Co na něj říkáte? Mě nadchl. Teda krom Gastona. Abyste nemysleli, já mám Luka děsně ráda, ale prostě Gaston je hajzl, kterého nemám ráda :D Takže celou dobu to potlačuju, že je to Gaston a hotovo :D

Kopírování obrázku klidně ( samozřejmě se zdrojem ) ale kopírování mých článku netoleruji ani se zdrojem !!!